Imam vrlo jaku upalu sinusa koja se odražava u jako velike bolove glave koji su ne snošljivi. Išao sam lekaru ali osim tableta i injekcija što su mi ih prepisali i dali nije mi ništa bolje. Molim ako postoji neki alternativni lijek ili neki recept travama da mi pošaljete.
Reč je o mojoj baki koja ima 73 godine. Naime ona uporno tvrdi da čuje, ali da ne razume to što joj se priča. Kada sluša televizor, nikada ga ne pojačava glasno, takođe priča tiho. Zanima me da li je tako nešto moguće, i ako jeste, kako se rešava taj problem?
Baku treba, naravno, prvo odvesti na snimanje sluha koje će biti najverovatnije u skladu sa uzrastom a zatim kod neurologa "jer čuje a ne razume reči".
Kada sam imala 8 godina, izgubila sam sluh na desnom uhu. Dijagnostikovali su katar. Neposredno pre toga preležala sam zauške. Zanima me da li se sada možda radi operacija i da li je moguće odstraniti katar?
Već godinu dana imam veliki problem sa zapušenim nosom. Pre 3 godine sam se porodila, sam porođaj je prošao odlično, ali sam skoro celu trudnoću bila na terapiji Partusistem + Verapamil. Već prve zime nakon porođaja sam primetila da sam svako malo prehlađena. Mislila sam da je to pad imuniteta zbog porođaja ili tako nešto. Međutim, u poslednje vreme mi je nos postao toliko osetljiv da mogu reći da je konstatno zapušen. U početku se dešavalo da čim mi je malo hladno momentalno nos odmah krene da mi curi i da se sliva u grlo. U poslednje vreme sam primetila da počinje da mi smeta i duvanski dim a čini mi se da mi je čulo mirisa znatno oslabilo. Konsultovala sam se sa dva doktora iz doma zdravlja koji su mi umesto konkretnog rešenja posavetovali da više puta dnevno pravim pauze na poslu, izbacim tepihe, zavese, ćebad. Doktorka kaže da je to hronična upala nosa i da za to ne postoji lek. Meni treba neko medicinsko rešenje koje bi rešilo moj problem, a ne smešni saveti, sve je to od prašine i slično.
Prvo je potrebno uraditi alergo test i endoskopski pregled nosa i tek onda razmotriti terapiju. Iza vas je i trudnoća sa hormonskom terapijom i to ne treba zaboraviti.
Već nekih godinu dana imam problema sa grlom i krajnicima tj. pojavile su mi se rupe na krajnicima, gde mi zapada hrana i guši me što je praćeno bolovama. Bukvalno na svakih 1-2 meseca mi lekar daje injekcije, ne znam tačan naziv, nije Penicilin pošto sam alergična na njega, neke na H. Isto toliko mi i nos curi. Ne znam više šta da radim. Ako možete da mi date neki savet?
Niti ja koristim niti svojim pacijentima propisujem lekove alternativne medicine a za recepte sa travama obratite se odgovarajućim biljnim apotekama.
Pozdrav
Baku treba, naravno, prvo odvesti na snimanje sluha koje će biti najverovatnije u skladu sa uzrastom a zatim kod neurologa "jer čuje a ne razume reči".
Pozdrav
Pošaljite kako izgleda audiogram i timpanogram.
Pozdrav
Prvo je potrebno uraditi alergo test i endoskopski pregled nosa i tek onda razmotriti terapiju. Iza vas je i trudnoća sa hormonskom terapijom i to ne treba zaboraviti.
Pozdrav
Vaši krajnici su izgubili svpoju korisnu funkciju i najverovatnije su za vađenje. Što se nosatiče potrebno je uraditi alergo test.
Pozdrav
Prikazano 5161-5165 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke