Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96184)

  1. Poštovani,

    Prošle godine, u maju, operisao sam nos zbog polipa. Bio sam alergičan, a i bolujem od hronične migrene. Otkad sam radio tu operaciju, ja ne osećam ni mirise ni ukuse, Ne koristim nikakvu terapiju, osim što svakog dana kvasim nos slanom vodom. Da li imate neki savet?

    Odgovoreno: 20. 10. 2012.
    • Poštovani,

      Trebali bi da koristite intranazalne steroide kao što je Avamys sprej za nos (1 x 2 spreja u svaku nozdrvu; ako imate menje od 19 godina ovaj sprej ide na recept) u trajanju od 3 meseca (očekujemo da počnete da osećate mirise i ukus hrane) i naravno da nastavite da ispirate nos fiziološkim rastvorom. U svakom slučaju, s obzirom da ne osećate mirise i da ste operisali polipe treba da odlazite redovno na kontrole kod otorinolaringologa.

      Pozdrav

  1. Poštovani, 

    Pre godinu dana sam ostelila bol u vilici, trajao je par dana i prestao. Sada sam osetila isti taj bol samo je bio dosta jači i bukvalno me je bolela cela vilica, vrat, nos. Otišla sam kod doktora i napisao je: " štitasta žlezda normalnog položaja i veličine, jasnih i pravilnih kontura, grube ali homogene strukture, normoehogenog parenhima. Levi lobus je bez promena u smislu cista i nodusa. Uz lateralnu ivicu kaudalnog pola desnog vidi se hipoehogena, jasno ograničena, lako nehomogena promena, promera do 19mm koja najviše odgovara nodusu štitaste žlezde. Obe parotidne i obe submandibularne pljuvačne žlezde su homogene strukture, normalne veličine. Nema patološke limfadenopatije na vratu. " Inače sam asmatičar i koristim tri vrste pumpica. Ja bih Vas zamolila za Vaše mišljenje i savet, jer se iskreno plašim šta je to i da li je opasno.

    Odgovoreno: 20. 10. 2012.
    • Poštovana,

      Javite se endokrinologu zbog - uz lateralnu ivicu kaudalnog pola desnog vidi se hipoehogena, jasno ograničena, lako nehomogena promena, promera do 19mm koja najviše odgovara nodusu štitaste žlezde - da se razjasni o čemu se radi. Verovatno će se raditi i hormoni - t3, t4 i tsh i eventualno scintigrafija štitaste žlezde.

      Pozdrav

  1. Pucketanje u ušima
    Pitanje broj: #106611

    Poštovani,

    Imam pucketanje u ušima. Bio kod lekara orl, kažu sve je u redu. Tražio sam da idem kod ušnog i dali su mi uput. Međutim nisam išao. Pogledao sam Vaš sajt i naveo moje poteškoće i mislim da se radi o eustahijevoj tubi. Šta mislite?

    Odgovoreno: 18. 10. 2012.
  1. Lečenje bola u grlu
    Pitanje broj: #106606

    Poštovani,

    Već dva meseca me boli grlo. Bio sam kod doktora opšte prakse i on mi je da Amoksicilin. Koristio sam 7 dana i ništa, grlo me i dalje bolelo. Onda je on zaključio da infekcija dolazi iz stomaka pa mi je dao Pantoprazolo i radio sam inhalaciju 15 dana, grlo me nije prestalo. Pa mi je dao Ometoprazol 7 dana koristio i nije me prestalo. Doktor u Bosni mi je dao Ranid i antibiotik Sumamed 3 dana. Koristio sam i nije mi pomogao. Uzimam i Durofilin i Ranid i sad koristim. Nalazi krvi i mokraće su extra, potpuno u redu. Helikobakter pilory test je negativan. Ali me grlo ne prestaje.  Da li mi možete kako pomoći šta da radim i šta se uopšte dešava sa mojim grlom. Bol osećam na desnoj strani u predelu duplje iz nosa koja ulazi u grlo. Tu me boli od 8. avgusta. Od svega navedenog mi ništa nije pomoglo.

    Odgovoreno: 18. 10. 2012.
  1. Naduvena usna
    Pitanje broj: #106585

    Poštovani, 

    Primetio sam na usni, tačnije deo usne, da mi se naduo i to preko noći. Znate li možda uzrok toga i kako to da rešim? 

    Odgovoreno: 18. 10. 2012.

Prikazano 5166-5170 od ukupno 7705 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460