1. Upala grla

    Pitanje broj: #107489

    Poštovani,

    Imam problem svake godine se pojavi jak suvi kašalj. Prvo dobijem simtome nadraženosti i upale na nosnoj unutrini kod samog grla, onda zatim prelazi na upalu grla i iskašljavanjem žute sluzi kao da je kašalj sazorio i to traje dva dana. Onda prelazi na bol u grudima i iskašljavanje bele sluzi samo u manjim količinama. Posle par dana opet dolazi do promene gde nastaju najveći problemi, napadi kašlja i bol u grudima najviše u večernjim satima. Išao sam kod moga gp i samo mi da antibiotike. Molio bih Vas za savet.

    Odgovoreno: 03. 11. 2012.
    • Poštovani,

      Najverovatnije se radi o virusnoj infekciji tako da Vam antibiotici nisu od velike koristi. Ono što bi Vam trebalo jeste Mukolitik tj. lek koji razređuje sluz i samim tim se olakšava iskašljavanje koji bi trebalo koristiti u toku 10 dana. Takođe je potrebna i velika količina tečnosti oko 2 litra (topli čajevi, sokovi ili mleko) i što više odmaranja.