Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovani,
    zadnjih šest meseci imala sam probleme sa bezražloznim strahom, strepnjom i paničnim napadima. Nastajali su čak i u stanju mirovanja. Praćeni su često u brzanim i jakim pulsom, dijarejom i strahom od onesvešćivanja. Interesuje me šta bi to moglo da bude i koje je potencijalno rešenje?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      upravo se radi o paničnim napadima, koji su jako neprijatni, utoliko više što su praćeni k atastrofičnim mislima, predviđajiućm strahom, strahom od straha i napada i strahom od posledica napada. Dolaze iznenada i traju različito, neophodno ih je prihvatiti kao napade prolaznog karaktera koji su deo straha i bezstvarnih katastrofičnih posledica. Potrebno je da regulišete disanje, opustite se, razmišljatena drugačiji način. Takođe posetite psihijatra, radi dogovora oko daljeg tretmana.
      Srdačno dr Dragana Krasić

  1. Poštovana,
    već nekoliko meseci imam problem sa hroničnim umorom i s vremena na vreme mi se pojavljuju mrežaste tačkice, posle čega mi je užasno loše i imam utisak kao da ću se srušiti. Prvo je lekar opšte prakse sumnjao na jedan od virusa koxaki i adeno, uspostavilo se da je koxaki. Bila je tu jedna infuzija, umeren rad, vitamini i tako dalje, meseci prolaze, a je se i dalje osećam vrlo slično, čak sam i počeo da razmišljam u raznim bolestima. Lekar opšte prakse mi je rekao da je to od stresa i da moram da se klonim prvo njega. Krvna slika osnovna je rađena s vremena na vreme i uvek je bila u redu. Lekar specijalista za viruse kaže da koksaki ne može da pravi toliko dugo problem i da naš organizam može da se izbori sa njim. Očni lekar je izvršio kompletan pregled i rekao da on ništa ne vidi, a moji bližnji su me nazvali hipohonderom. Moje pitanje lekaru je da li je moguće da je sve posledica stresa i šta da radim, da li da koristim neke prirodne preparate za umirenje ili nesto drugo!?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovani,
      koxaci virus moze da naruši imuno sistem i dovede do duževremenske slabosti. Malaksalosti i ukoliko uz to imate i stresogene okolnosti narušenje imuniteta je jos žešće. Ne znam kakvim se poslom bavite, kakav život vodite ali u svakom slučaju ono što znate da vas opterećuje redukujte. Za početak ako ste u mogućnosti, uzmite odmor, radite ono sto vam prija, pokušajte sa prirodnim preparatima, pa ako sve to ne uspe obratite se psihijatru oko daljeg tretmana.
      Srdačno dr Dragana Krasić

  1. Poštovana,
    nakon provedenih 9 meseci u ratu u Sarajevu i sa izbeglistvom u Beogradu obolela sam od paničnog poremećaja. Uredno sam se lečila, koristila anafranil, xanax, bromazepam, zoloft, sve pod lekarskom kontrolom i naučila da se vladam sa simptomima. U međuvremenu sam imala operaciju endometrioze jajnika 4. a nedugo zatim i 2. stepena. Uspela sam prirodno da zatrudnim i rodila zdravu devojčicu pre 14 meseci, dojila sam je do 9 meseci, nisam naravno pila nikakve lekove u periodu trudnoće i laktacije. Problem koji se javio nakon porođaja je p ersistencija folikula, stalna ovulacija, krvarenja ovulatornog tipa. Sve analize koje su uradili ginekolozi i endokrinolozi su uredne. Ostala je psihosomatika koju su čak i ginekolozi uzeli u obzir. Takođe imam hipohondrične napade, stalno mislim da imam karcinom, čas debelog creva, čas grla, čas jajnika. Stalno sam veoma anksiozna mada nisam bezvoljna niti depresivna kako mi se čini. Sta se to sa mnom događa sada kada treba da budem smirena majka? Oprostite na opširnosti ali ni duša nije malog kapaciteta
    Unapred zahvalna Milena

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      smatram da imate slične probleme kao ranije samo u drugom obliku. Može se reći da vam oni maskiraju depresini kvalitet raspoloženja i da bi trebalo da ponovo krenete sa antidepresivima i psihoterapijom ukoliko ste u mogućnosti
      Srdačno dr Dragana Krasić

  1. Poštovani,
    pre dve godine sam zadobio udarac laktom u predelu j agodične kosti na fudbalskoj utakmici, nakon operacije asimetrija je primetna, desna strana je ulubljena a takođe mi je ostao ožiljak na donjem kapku koji deluje uznemirujuće prilikom smejanja, tačnije kapak nema punu funkciju zatvaranja oka. Da li je moguće podići taj kapak i šta bi moglo da se uradi po pitanju asimetrije lica? Pročitao sam ranija pitanja u kojima ima više načina, interesuje me koji je najzahvalniji i cena.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovani!
      Svakako je moguća korekcija i j agodičnog predela, a i kapka, no neophodno je da se javite vašem maksilofacijalnom hirurgu, koji će izvršiti adekvatnu dijagnostiku i preporučiti adekvatan tretman.
      Srdačan pozdrav! Dr Krasić

  1. Poštovani,
    Nedavno sam vas pitala da li je neophodna operacija fibroadenoma u trudnoći u mom slučaju i odgovorili ste mi da nije. Samo bih vas još pitala da li fibroadenomi mogu izazvati neke probleme tokom trudnoće, npr. začepljenje mlečnih kanala ili sl. ? Pokušavam da shvatim zašto je moj hirurg hteo po svaku cenu da me operiše.
    Hvala najlepše. Izvinite što zapitkujem.

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da i u trudnoći treba da uradite ultrazvučni pregled dojki na svaka 3 meseca. Uradite i ca 15-3 antigen u krvi. Svaki hirurg onkolog želi da promenu na dojci odstrani.
      Pozdrav

Prikazano 74136-74140 od ukupno 95629 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460