Poštovani,
zadnjih šest meseci imala sam probleme sa
bezražloznim strahom,strepnjom i paničnim napadima. Nastajali su čak i u stanju mirovanja. Praćeni su često u
brzanim i jakim pulsom, dijarejom i strahom od onesvešćivanja. Interesuje me šta bi to moglo da bude i koje je potencijalno rešenje?
Hvala
Poštovana,
upravo se radi o
paničnim napadima, koji su jako neprijatni, utoliko više što su praćeni k
atastrofičnim mislima, predviđajiućm
strahom, strahom od straha i napada i strahom od posledica napada. Dolaze iznenada i traju različito, neophodno ih je prihvatiti kao napade prolaznog karaktera koji su deo straha i bezstvarnih katastrofičnih posledica. Potrebno je da
regulišete disanje,
opustite se, razmišljatena drugačiji način. Takođe posetite psihijatra, radi dogovora oko daljeg
tretmana.
Srdačno
dr Dragana Krasić
Poštovana,
već nekoliko meseci imam problem sa hroničnim
umorom i s vremena na vreme mi se pojavljuju
mrežaste tačkice, posle čega mi je užasno
loše i imam utisak kao da ću se
srušiti. Prvo je lekar opšte prakse sumnjao na jedan od
virusa koxaki i
adeno, uspostavilo se da je koxaki. Bila je tu jedna
infuzija, umeren rad,
vitamini i tako dalje, meseci prolaze, a je se i dalje osećam vrlo slično, čak sam i počeo da razmišljam u raznim bolestima. Lekar opšte prakse mi je rekao da je to od
stresa i da moram da se klonim prvo njega. Krvna slika osnovna je rađena s vremena na vreme i uvek je bila u redu. Lekar specijalista za viruse kaže da koksaki ne može da pravi toliko dugo problem i da naš organizam može da se izbori sa njim.
Očni lekar je izvršio kompletan pregled i rekao da on ništa ne vidi, a moji bližnji su me nazvali
hipohonderom. Moje pitanje lekaru je da li je moguće da je sve posledica stresa i šta da radim, da li da koristim neke prirodne preparate za umirenje ili nesto drugo!?
Hvala unapred
Poštovani,
koxaci virus moze da naruši
imuno sistem i dovede do duževremenske slabosti.
Malaksalosti i ukoliko uz to imate i stresogene okolnosti narušenje
imuniteta je jos žešće. Ne znam kakvim se poslom bavite, kakav život vodite ali u svakom slučaju ono što znate da vas
opterećuje redukujte. Za početak ako ste u mogućnosti, uzmite
odmor, radite ono sto vam prija, pokušajte sa
prirodnim preparatima, pa ako sve to ne uspe obratite se
psihijatru oko daljeg tretmana.
Srdačno
dr Dragana Krasić
Poštovana,
nakon provedenih 9 meseci u ratu u Sarajevu i sa izbeglistvom u Beogradu obolela sam od
paničnog poremećaja. Uredno sam se lečila, koristila
anafranil, xanax, bromazepam, zoloft, sve pod lekarskom kontrolom i naučila da se vladam sa
simptomima. U međuvremenu sam imala
operaciju endometrioze jajnika 4. a nedugo zatim i 2. stepena. Uspela sam prirodno da
zatrudnim i rodila zdravu devojčicu pre 14 meseci, dojila sam je do 9 meseci, nisam naravno pila nikakve
lekove u periodu
trudnoće i
laktacije. Problem koji se javio nakon
porođaja je p
ersistencija folikula, stalna ovulacija, krvarenja ovulatornog tipa. Sve analize koje su uradili
ginekolozi i
endokrinolozi su uredne. Ostala je
psihosomatika koju su čak i ginekolozi uzeli u obzir. Takođe imam
hipohondrične napade, stalno mislim da imam
karcinom, čas debelog creva, čas grla, čas jajnika. Stalno sam veoma anksiozna mada nisam bezvoljna niti depresivna kako mi se čini. Sta se to sa mnom događa sada kada treba da budem smirena
majka? Oprostite na opširnosti ali ni duša nije malog kapaciteta
Unapred zahvalna Milena
Poštovana,
smatram da imate slične
probleme kao ranije samo u drugom obliku. Može se reći da vam oni maskiraju
depresini kvalitet
raspoloženja i da bi trebalo da ponovo krenete sa
antidepresivima i
psihoterapijom ukoliko ste u mogućnosti
Srdačno
dr Dragana Krasić
Poštovani,
pre dve godine sam zadobio
udarac laktom u predelu j
agodične kosti na fudbalskoj utakmici, nakon
operacije asimetrija je primetna, desna strana je ulubljena a takođe mi je ostao
ožiljak na donjem
kapku koji deluje uznemirujuće prilikom smejanja, tačnije kapak nema punu
funkciju zatvaranja oka. Da li je moguće podići taj kapak i šta bi moglo da se uradi po pitanju asimetrije lica? Pročitao sam ranija pitanja u kojima ima više načina, interesuje me koji je najzahvalniji i cena.
Unapred zahvalan
Poštovani!
Svakako je moguća
korekcija i j
agodičnog predela, a i
kapka, no neophodno je da se javite vašem
maksilofacijalnom hirurgu, koji će izvršiti adekvatnu
dijagnostiku i preporučiti adekvatan
tretman.
Srdačan pozdrav! Dr Krasić
Poštovani,
Nedavno sam vas pitala da li je neophodna
operacija fibroadenoma u
trudnoći u mom slučaju i odgovorili ste mi da nije. Samo bih vas još pitala da li fibroadenomi mogu izazvati neke probleme tokom trudnoće, npr.
začepljenje mlečnih kanala ili sl. ? Pokušavam da shvatim zašto je moj
hirurg hteo po svaku cenu da me
operiše.
Hvala najlepše. Izvinite što zapitkujem.
Poštovana,
Mislim da i u
trudnoći treba da uradite
ultrazvučni pregled dojki na svaka 3 meseca. Uradite i
ca 15-3 antigen u krvi. Svaki hirurg
onkolog želi da promenu na dojci odstrani.
Pozdrav
zadnjih šest meseci imala sam probleme sa bezražloznim strahom, strepnjom i paničnim napadima. Nastajali su čak i u stanju mirovanja. Praćeni su često u brzanim i jakim pulsom, dijarejom i strahom od onesvešćivanja. Interesuje me šta bi to moglo da bude i koje je potencijalno rešenje?
Hvala
upravo se radi o paničnim napadima, koji su jako neprijatni, utoliko više što su praćeni k atastrofičnim mislima, predviđajiućm strahom, strahom od straha i napada i strahom od posledica napada. Dolaze iznenada i traju različito, neophodno ih je prihvatiti kao napade prolaznog karaktera koji su deo straha i bezstvarnih katastrofičnih posledica. Potrebno je da regulišete disanje, opustite se, razmišljatena drugačiji način. Takođe posetite psihijatra, radi dogovora oko daljeg tretmana.
Srdačno dr Dragana Krasić
već nekoliko meseci imam problem sa hroničnim umorom i s vremena na vreme mi se pojavljuju mrežaste tačkice, posle čega mi je užasno loše i imam utisak kao da ću se srušiti. Prvo je lekar opšte prakse sumnjao na jedan od virusa koxaki i adeno, uspostavilo se da je koxaki. Bila je tu jedna infuzija, umeren rad, vitamini i tako dalje, meseci prolaze, a je se i dalje osećam vrlo slično, čak sam i počeo da razmišljam u raznim bolestima. Lekar opšte prakse mi je rekao da je to od stresa i da moram da se klonim prvo njega. Krvna slika osnovna je rađena s vremena na vreme i uvek je bila u redu. Lekar specijalista za viruse kaže da koksaki ne može da pravi toliko dugo problem i da naš organizam može da se izbori sa njim. Očni lekar je izvršio kompletan pregled i rekao da on ništa ne vidi, a moji bližnji su me nazvali hipohonderom. Moje pitanje lekaru je da li je moguće da je sve posledica stresa i šta da radim, da li da koristim neke prirodne preparate za umirenje ili nesto drugo!?
Hvala unapred
koxaci virus moze da naruši imuno sistem i dovede do duževremenske slabosti. Malaksalosti i ukoliko uz to imate i stresogene okolnosti narušenje imuniteta je jos žešće. Ne znam kakvim se poslom bavite, kakav život vodite ali u svakom slučaju ono što znate da vas opterećuje redukujte. Za početak ako ste u mogućnosti, uzmite odmor, radite ono sto vam prija, pokušajte sa prirodnim preparatima, pa ako sve to ne uspe obratite se psihijatru oko daljeg tretmana.
Srdačno dr Dragana Krasić
nakon provedenih 9 meseci u ratu u Sarajevu i sa izbeglistvom u Beogradu obolela sam od paničnog poremećaja. Uredno sam se lečila, koristila anafranil, xanax, bromazepam, zoloft, sve pod lekarskom kontrolom i naučila da se vladam sa simptomima. U međuvremenu sam imala operaciju endometrioze jajnika 4. a nedugo zatim i 2. stepena. Uspela sam prirodno da zatrudnim i rodila zdravu devojčicu pre 14 meseci, dojila sam je do 9 meseci, nisam naravno pila nikakve lekove u periodu trudnoće i laktacije. Problem koji se javio nakon porođaja je p ersistencija folikula, stalna ovulacija, krvarenja ovulatornog tipa. Sve analize koje su uradili ginekolozi i endokrinolozi su uredne. Ostala je psihosomatika koju su čak i ginekolozi uzeli u obzir. Takođe imam hipohondrične napade, stalno mislim da imam karcinom, čas debelog creva, čas grla, čas jajnika. Stalno sam veoma anksiozna mada nisam bezvoljna niti depresivna kako mi se čini. Sta se to sa mnom događa sada kada treba da budem smirena majka? Oprostite na opširnosti ali ni duša nije malog kapaciteta
Unapred zahvalna Milena
smatram da imate slične probleme kao ranije samo u drugom obliku. Može se reći da vam oni maskiraju depresini kvalitet raspoloženja i da bi trebalo da ponovo krenete sa antidepresivima i psihoterapijom ukoliko ste u mogućnosti
Srdačno dr Dragana Krasić
pre dve godine sam zadobio udarac laktom u predelu j agodične kosti na fudbalskoj utakmici, nakon operacije asimetrija je primetna, desna strana je ulubljena a takođe mi je ostao ožiljak na donjem kapku koji deluje uznemirujuće prilikom smejanja, tačnije kapak nema punu funkciju zatvaranja oka. Da li je moguće podići taj kapak i šta bi moglo da se uradi po pitanju asimetrije lica? Pročitao sam ranija pitanja u kojima ima više načina, interesuje me koji je najzahvalniji i cena.
Unapred zahvalan
Svakako je moguća korekcija i j agodičnog predela, a i kapka, no neophodno je da se javite vašem maksilofacijalnom hirurgu, koji će izvršiti adekvatnu dijagnostiku i preporučiti adekvatan tretman.
Srdačan pozdrav! Dr Krasić
Nedavno sam vas pitala da li je neophodna operacija fibroadenoma u trudnoći u mom slučaju i odgovorili ste mi da nije. Samo bih vas još pitala da li fibroadenomi mogu izazvati neke probleme tokom trudnoće, npr. začepljenje mlečnih kanala ili sl. ? Pokušavam da shvatim zašto je moj hirurg hteo po svaku cenu da me operiše.
Hvala najlepše. Izvinite što zapitkujem.
Mislim da i u trudnoći treba da uradite ultrazvučni pregled dojki na svaka 3 meseca. Uradite i ca 15-3 antigen u krvi. Svaki hirurg onkolog želi da promenu na dojci odstrani.
Pozdrav
Prikazano 74136-74140 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke