Poštovana,
    već nekoliko meseci imam problem sa hroničnim umorom i s vremena na vreme mi se pojavljuju mrežaste tačkice, posle čega mi je užasno loše i imam utisak kao da ću se srušiti. Prvo je lekar opšte prakse sumnjao na jedan od virusa koxaki i adeno, uspostavilo se da je koxaki. Bila je tu jedna infuzija, umeren rad, vitamini i tako dalje, meseci prolaze, a je se i dalje osećam vrlo slično, čak sam i počeo da razmišljam u raznim bolestima. Lekar opšte prakse mi je rekao da je to od stresa i da moram da se klonim prvo njega. Krvna slika osnovna je rađena s vremena na vreme i uvek je bila u redu. Lekar specijalista za viruse kaže da koksaki ne može da pravi toliko dugo problem i da naš organizam može da se izbori sa njim. Očni lekar je izvršio kompletan pregled i rekao da on ništa ne vidi, a moji bližnji su me nazvali hipohonderom. Moje pitanje lekaru je da li je moguće da je sve posledica stresa i šta da radim, da li da koristim neke prirodne preparate za umirenje ili nesto drugo!?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovani,
      koxaci virus moze da naruši imuno sistem i dovede do duževremenske slabosti. Malaksalosti i ukoliko uz to imate i stresogene okolnosti narušenje imuniteta je jos žešće. Ne znam kakvim se poslom bavite, kakav život vodite ali u svakom slučaju ono što znate da vas opterećuje redukujte. Za početak ako ste u mogućnosti, uzmite odmor, radite ono sto vam prija, pokušajte sa prirodnim preparatima, pa ako sve to ne uspe obratite se psihijatru oko daljeg tretmana.
      Srdačno dr Dragana Krasić