Poštovana,
    nakon provedenih 9 meseci u ratu u Sarajevu i sa izbeglistvom u Beogradu obolela sam od paničnog poremećaja. Uredno sam se lečila, koristila anafranil, xanax, bromazepam, zoloft, sve pod lekarskom kontrolom i naučila da se vladam sa simptomima. U međuvremenu sam imala operaciju endometrioze jajnika 4. a nedugo zatim i 2. stepena. Uspela sam prirodno da zatrudnim i rodila zdravu devojčicu pre 14 meseci, dojila sam je do 9 meseci, nisam naravno pila nikakve lekove u periodu trudnoće i laktacije. Problem koji se javio nakon porođaja je p ersistencija folikula, stalna ovulacija, krvarenja ovulatornog tipa. Sve analize koje su uradili ginekolozi i endokrinolozi su uredne. Ostala je psihosomatika koju su čak i ginekolozi uzeli u obzir. Takođe imam hipohondrične napade, stalno mislim da imam karcinom, čas debelog creva, čas grla, čas jajnika. Stalno sam veoma anksiozna mada nisam bezvoljna niti depresivna kako mi se čini. Sta se to sa mnom događa sada kada treba da budem smirena majka? Oprostite na opširnosti ali ni duša nije malog kapaciteta
    Unapred zahvalna Milena

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      smatram da imate slične probleme kao ranije samo u drugom obliku. Može se reći da vam oni maskiraju depresini kvalitet raspoloženja i da bi trebalo da ponovo krenete sa antidepresivima i psihoterapijom ukoliko ste u mogućnosti
      Srdačno dr Dragana Krasić