Poštovani,
    zadnjih šest meseci imala sam probleme sa bezražloznim strahom, strepnjom i paničnim napadima. Nastajali su čak i u stanju mirovanja. Praćeni su često u brzanim i jakim pulsom, dijarejom i strahom od onesvešćivanja. Interesuje me šta bi to moglo da bude i koje je potencijalno rešenje?
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      upravo se radi o paničnim napadima, koji su jako neprijatni, utoliko više što su praćeni k atastrofičnim mislima, predviđajiućm strahom, strahom od straha i napada i strahom od posledica napada. Dolaze iznenada i traju različito, neophodno ih je prihvatiti kao napade prolaznog karaktera koji su deo straha i bezstvarnih katastrofičnih posledica. Potrebno je da regulišete disanje, opustite se, razmišljatena drugačiji način. Takođe posetite psihijatra, radi dogovora oko daljeg tretmana.
      Srdačno dr Dragana Krasić