Poštovani doktore,
Imam 30 godina i u zadnjih dvije godine sam imao jako bogat s
exualni život sa više
partnera. Kada kažem više partnera mislim u prosjeku u zadnje dvije godine da sam promjenio najmanje 60 partnerica. I nakon toga prije 3 mjeseca sam upoznao djevojku zbog koje sam odlucio da prestanem da živim tim načinom života. Ali ubrzo nakon stupanja u
sexualni odnos sa novom djevojkom došlo je do problema naime kod moje nove djevoke se pojavio
sekret u većim količinama, ja sam joj sugerirao da ode kod
ginekologa što je ona i uradila. Ginekolog je utrdio da u vagini postoje bakterije koje nisu pretjerano štetne ali mogu nekada da uzrokuju
rak grlića materice takođe je napomenuo da se te
bakterije u većini slučajeva prenose sexualnim putem. Ja na
penisu nisam primjetio ništa čudno, nemam ni sekret niti svrab niti bilo što da bi mogao reći da mi nešto izgleda sumljivo. Naravno djevojka me je ostavila ali ja želim da pronađem ženu mog života ali pri tom da je ne zarazim nekim
bolestima. Šta je potrebno da uradim da budem siguran da ne nosim neke
viruse ili bakterije, mislim koje
preglede?
Unaprijed zahvalan Roćko
Poštovani,
Pojavili mi se na v
elikim usnicama, i u blizini
otvora vagine, kao mali
plihovi, neki bele boje, a neki se osete samo na dodir! Nisu ispupčeni niti su potkožni, stvarno ne znam kako da objasnim! Ako pokušam da stisnem, desi se da mi izadje kao maleno zrno iz toga, ali ne iz svakog! Pojavilo mi se pre oko nedelju dana, a u unutrašnjosti vagine osećam iste te
izbočine, nekoliko njih! Ne svrbi, ne peče,
sekret nije loš. Kolike su mogućnosti da nisu
kondilomi, i šta bi moglo da bude! Ići ću naravno kod
ginekologa, ali bih da se psihički pripremim!
Unapred zahvalna!
Poštovana,
Najverovatnije se po opisu radi o
kondilomima ali može se raditi i o h
erpes genitalisu. Moja vam je preporuka da se što pre javite ginekologu kako bi se opisane promene mogle
lečiti. Ne istiskajte sami.
Pozdrav
Poštovani,
hvala vam puno za prethodni odgovor! Konstantovana je
upala sluzokože materice, i prepisana
terapija dovicin 2 tablete dnevno tokom pet dana, i kapi
metilergometrin, i da treći dan po pijenju
antibiotika počnem sa korišćenjem
vaginaleta (
ginotaktanol, ili kansen tri, četiri večeri). Pa me zanima da li je ova terapija ok, i da li ove kapi i antibiotici neće poremetiti
ciklus? Inače imam redovne cikluse na 27-28 dana, i sledeći ciklus treba da bude 16-17 maja. I zanima me da li će posle toga biti sve ok? Izvinite unapred, jel ja sam malo više nepoverljiva po pitanju ovih stvari, pa me zanima još nečije misljenje!.Ako može odgovor što pre!
Hvala unapred
Poštovani doktori,
ja sam u braku već 1 godinu i pokušavam
zatrudniti mada nema rezultata, kao mala curica imala sam česte
upale mokraćnih kanala, pa ne znam da li to može utjecati na
plodnost, od prvog dana kad sam dobila
menzes redovan je svakih 26-29 dana. 2-3 puta za vrijeme
ovulacije tj 13 ili 14 dan menstruacije osjećam jak bol u predjelu lijevog
jajnika da li je opasno i kolike su šanse da zatrudnim.
Hvala
Poštovana,
Preporuka je da imate
odnose od 10 do 16 dana od prvog dana
menstruacije i ako za 6 meseci ne ostanete
trudni javite se vašem
ginekologu.
Pozdrav
Imam 30 godina i u zadnjih dvije godine sam imao jako bogat s exualni život sa više partnera. Kada kažem više partnera mislim u prosjeku u zadnje dvije godine da sam promjenio najmanje 60 partnerica. I nakon toga prije 3 mjeseca sam upoznao djevojku zbog koje sam odlucio da prestanem da živim tim načinom života. Ali ubrzo nakon stupanja u sexualni odnos sa novom djevojkom došlo je do problema naime kod moje nove djevoke se pojavio sekret u većim količinama, ja sam joj sugerirao da ode kod ginekologa što je ona i uradila. Ginekolog je utrdio da u vagini postoje bakterije koje nisu pretjerano štetne ali mogu nekada da uzrokuju rak grlića materice takođe je napomenuo da se te bakterije u većini slučajeva prenose sexualnim putem. Ja na penisu nisam primjetio ništa čudno, nemam ni sekret niti svrab niti bilo što da bi mogao reći da mi nešto izgleda sumljivo. Naravno djevojka me je ostavila ali ja želim da pronađem ženu mog života ali pri tom da je ne zarazim nekim bolestima. Šta je potrebno da uradim da budem siguran da ne nosim neke viruse ili bakterije, mislim koje preglede?
Unaprijed zahvalan Roćko
Javite se urologu.
Pozdrav
nađena mi je hlamidija i verovatno je imam 2 godine. Možete li mi reći koje su posledice ukoliko se ne leči toliko dugo?
Hvala
Najčešća posledica je sterilitet i nije mi jasno zašto se ne lečite jer se hlamidija danas veoma uspešno leči.
Pozdrav
Pojavili mi se na v elikim usnicama, i u blizini otvora vagine, kao mali plihovi, neki bele boje, a neki se osete samo na dodir! Nisu ispupčeni niti su potkožni, stvarno ne znam kako da objasnim! Ako pokušam da stisnem, desi se da mi izadje kao maleno zrno iz toga, ali ne iz svakog! Pojavilo mi se pre oko nedelju dana, a u unutrašnjosti vagine osećam iste te izbočine, nekoliko njih! Ne svrbi, ne peče, sekret nije loš. Kolike su mogućnosti da nisu kondilomi, i šta bi moglo da bude! Ići ću naravno kod ginekologa, ali bih da se psihički pripremim!
Unapred zahvalna!
Najverovatnije se po opisu radi o kondilomima ali može se raditi i o h erpes genitalisu. Moja vam je preporuka da se što pre javite ginekologu kako bi se opisane promene mogle lečiti. Ne istiskajte sami.
Pozdrav
hvala vam puno za prethodni odgovor! Konstantovana je upala sluzokože materice, i prepisana terapija dovicin 2 tablete dnevno tokom pet dana, i kapi metilergometrin, i da treći dan po pijenju antibiotika počnem sa korišćenjem vaginaleta ( ginotaktanol, ili kansen tri, četiri večeri). Pa me zanima da li je ova terapija ok, i da li ove kapi i antibiotici neće poremetiti ciklus? Inače imam redovne cikluse na 27-28 dana, i sledeći ciklus treba da bude 16-17 maja. I zanima me da li će posle toga biti sve ok? Izvinite unapred, jel ja sam malo više nepoverljiva po pitanju ovih stvari, pa me zanima još nečije misljenje!.Ako može odgovor što pre!
Hvala unapred
Verovatno će te dobiti menses na vreme ili sa manjim zakašnjenjem od 5 do 7 dana. Terapija je u redu.
Pozdrav
ja sam u braku već 1 godinu i pokušavam zatrudniti mada nema rezultata, kao mala curica imala sam česte upale mokraćnih kanala, pa ne znam da li to može utjecati na plodnost, od prvog dana kad sam dobila menzes redovan je svakih 26-29 dana. 2-3 puta za vrijeme ovulacije tj 13 ili 14 dan menstruacije osjećam jak bol u predjelu lijevog jajnika da li je opasno i kolike su šanse da zatrudnim.
Hvala
Preporuka je da imate odnose od 10 do 16 dana od prvog dana menstruacije i ako za 6 meseci ne ostanete trudni javite se vašem ginekologu.
Pozdrav
Prikazano 74141-74145 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke