počela sam sa merenjem bazalne temperature i šaljem vam grafikon. Mene interesuje da li je sve u redu i da li ovaj program koji sam preuzela sa interneta dobar i tačno određuje ovulaciju?
ukoliko želite da pratite da li imate ovulaciju ili ne treba da se uradi folikulometrija, dakle ultrazvučno da se vidi 11 dana od prvog dana ovulacije da li se u jajniku nalazi vodeći ili dominantni folikul. Tada se kroz još jedno merenje može reći kada ciljano imati odnos kojim bi ostali trudni.
pijem jeanine pilule 8 meseci (pila sam ih tri godine pa sam napravila pauzu 6 meseci i pre 8 ponovo počela). Pre tri nedelje sam počela sa malo rigoroznijom dijetom i izgubila sam 7kg, pri čemu meni dijeta prija tj. ne osećam ni glad niti sam imala nekih problema posto je dijeta takva da se unosi dosta voća i povrća, ali i meso. Ono što je apsolutno izbačeno jeste testo i slatkiši. Međutim juče se desilo da sam dobila menstruaciju iako sa ovom kutijom pilula zaršavam tek u utorak, što znači da sam dobila nekih 10-ak dana ranije. Da li je promena režima ishrane dovela i do blagog poremećaja hormana što je i dovelo do toga da dobijem pre vremena? Sa pilulama sam nastavila, a planirala sam da ovaj mesec, zbog putovanja, posle ove kutije počnem sa novom kutijom još nekih sedam dana kako bih pomerila datum menstruacije. Sad pretpostavljam da za tim neće biti potrebe jer je po mom mišljenju malo verovatno da ću ponovo dobiti u toku pauze koje je sledeće nedelje. Da li sam u pravu? A zanima me da li sam ja bez obzira na ovo što mi se dešava sve vreme ipak zaštićena od trudnoće?
verovatno ste zabvoravili popiti jednu tabletu ili je razmak izmedju tableta bio veći od 30 sati, moguće da ste bili pod stresom te je zbog toga došlo do poremećaja. Za svo vreme uzimanja tableta ste zaštićeni od trudnoće ukoliko ramak izmedju tableta nije veći od 30 sati.
na redovnom pregledu kod ginekologa utvrđena mi je iiib grupa sekreta. Moj doktor kaže da je to u redu i nema terapije ali na moje insistiranje da mi je pojačan sekret i to mi smeta dao mi je vaginalete ginodaktanol. Da li postoji još nešto što bih mogla koristiti da se sekret smanji? I šta tačno znaci ta oznaka b u iii grupi, koliko je opasna?
to su štapićaste bakterije koje se ne prenose polnim putem, uzmite neo penotran vaginalete koje se uzimaju 2 puta dnevno i to ujutro 15 minuta pre ustajanja i uveče pred spavanje,
Moje pitanje je zbog čega dolazi do poremećaja centra za ravnotežu iz čistog mira ujutru se desi kada treba da glavu pomerim okreće se cela soba i pri svakom pokretu glave to mi se obično dešava jednom godišnje traje nekoliko dana pijem lek tanganil i prođe.
vaš problem je najverovatnije bppv /benigni paroksizmalni pozicioni verigo/ i kao što mu ime kaže nastaje pri nekom naglom pokretu. Tačna etiologije nije baš poznata. Postoje vežbe koje pacijent radi da bi se navikao na vrtoglavicu.
Ne znam da li je ovo pravo pitanje za vas ali bih voljela da mi odgovorite? Prije 8 god. operisala sam fibroadenom dojke, koji je bio preko 3 cm, i tada su mi ustanovili da imam i displazne promjene. U to vrijeme to nije bila tako česta pojava kao danas, pa su mi predložili operaciju za svaki slučaj. Danas posle 8 god ja ponovo imam fibroadenom i to ne jedan već tri koje redovno kontrolišem. Doktor kod kojeg idem na redovne kontrole mi je rekao da se ne opterećujem. Zanima me šta bih mogla da pijem od vitamina ili nesto drugo kako bih nekako mogla da utičem na njihov rast i sl. jer dosta mojih prijateljica ima fibroadenome i piju vitamin e. Interesuje me vaše mišljene?
moja vam je preporuka da svakih 6 meseci idete na ultrazvučni pregled i da uradite ca-15/3 antigen koji će vam ukazati da li su opisane promene dobroćudne, granične ili zloćudne. Možete uzimati vitamine bez problema.
Prikazano 72941-72945 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke