Poštovani,
    pijem jeanine pilule 8 meseci (pila sam ih tri godine pa sam napravila pauzu 6 meseci i pre 8 ponovo počela). Pre tri nedelje sam počela sa malo rigoroznijom dijetom i izgubila sam 7kg, pri čemu meni dijeta prija tj. ne osećam ni glad niti sam imala nekih problema posto je dijeta takva da se unosi dosta voća i povrća, ali i meso. Ono što je apsolutno izbačeno jeste testo i slatkiši. Međutim juče se desilo da sam dobila menstruaciju iako sa ovom kutijom pilula zaršavam tek u utorak, što znači da sam dobila nekih 10-ak dana ranije. Da li je promena režima ishrane dovela i do blagog poremećaja hormana što je i dovelo do toga da dobijem pre vremena? Sa pilulama sam nastavila, a planirala sam da ovaj mesec, zbog putovanja, posle ove kutije počnem sa novom kutijom još nekih sedam dana kako bih pomerila datum menstruacije. Sad pretpostavljam da za tim neće biti potrebe jer je po mom mišljenju malo verovatno da ću ponovo dobiti u toku pauze koje je sledeće nedelje. Da li sam u pravu? A zanima me da li sam ja bez obzira na ovo što mi se dešava sve vreme ipak zaštićena od trudnoće?
    Veliko vam hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno ste zabvoravili popiti jednu tabletu ili je razmak izmedju tableta bio veći od 30 sati, moguće da ste bili pod stresom te je zbog toga došlo do poremećaja. Za svo vreme uzimanja tableta ste zaštićeni od trudnoće ukoliko ramak izmedju tableta nije veći od 30 sati.