Intresuje me, molim vas već duže vrijeme imam problem s grlom. Osjećam kao da imam nešto u grlu, ne smeta mi da jedem i pijem, međutim samo se počne skupljat po grlu bijelo kao pjluvačka, i imam osjećaj kao da se to nakupi i onda imam nagon da povratim, išla sam kog dr orl, detaljno mi je pregledao grlo, uradila dva puta bris uho grlo i nos, totalno čist oba puta nalaz, ispirala žalfijom, zatim povidon jodom, pila po preporuci ljekara panklav, ali ništa i dalje se kupi ta bijela gusta skrama, i takvu mi nervozu to izaziva jer već dva zadnja mjeseca s tim imam da nazovem problem, udata sam i imam 35 godina, imam sina od 3 godine, treba mi savjet šta dalje da radim sa svojim grlom, osjećaj te smetnje u grlu nije konstantan, već kad sam sama i mislim na to, a kućni prijatelj koji je isto ljekar koji mi je preporučio da uradim nalaze, koji su svi idealni, čak i hormoni štitne su ok. Jedino mi je malo uvećan prolaktin, ali su mi snimili i očno dno koje je ok, kaže da je možda na nervnoj bazi.
taj gusti sekret verovatno potiče iz sinusa i trebalo bi uraditi endoskopski pregled nosa i skener sinusa. Takođe bi bilo dobro da vas pogleda gastoenterolog jer to može da bude i gerd /gastroezofagusna refluksna bolest odnosno njene manifestacije van jednjaka i želuca/. Ako je sve ovo u redu onada je problem verovatno psihogene prirode.
Imam ćerku od 15 godina i pre dva dana je primljena u dečiju bolnicu pod sumnjom na slepo crevo. Pregledom na ultra zvuku utvrđeno je da nije slepo crevo, već cista na desnom jajniku. Cista je bilokularana sa ahenogenim sadržajem i prečnika je 72mm. Ginekolog predlaže hormonsku terapiju a hirurg operaciju. U velikoj sam nedoumici šta raditi i koga poslušati.
kakav je to ginekolog koji predlaže hormonsku terapiju. To je verovatno teratogena cista i treba je što pre operisati. Insistirajte na laparaskopskoj operaciji, dakle operaciji kroz pupak, koja je veoma jednostavna, i oporavak je veoma brz a dete izlazi iz bolnice za 2 do 3 dana, sretno
Zamolila bih vas da mi malo bolje pojasnite nalaz mog ginekologa, da li je sa bebicom po ovim nalazima sve u redu, a posebno nalaz ginekološkog pregleda. Dg. Gravidatis ml. Vii/viii, hbd=31.1 (prvi dan poslednjeg ciklusa je 15.10.2008.) tp. 22.07.2009. P.P imminens gp/ grlić smekšan, skraćen, ulaziv uz/prednjači glava ploda bpd 84mm, femur 58mm, srčana radnja prisutna, humerus 45mm, vizualizovani m. bešika i želudac, intaktan prednji trbušni zid -posteljica na zadnjem zidu, matuarcija o/i normalna količina plodove vode th tbl. Partusisten 2x1/2 dosad je na svakom pregledu bilo sve u redu, sada sam dobila ove tablete pa je to poremetilo moj mir.
ultrazvučni nalaz trudnoće je uredan, verovatno vam je vaš lekar dao partusisten zbog navodno skraćenog grlića materice, koju je on postavio ginekološkim pregledom, danas u savremenom svetu se vaginalnom sondom izmeri dužina grlića materice i vidi se da li postoji tunelizacija grlića ili ne odnosno da li postoji insuficijencija grlića ili ne. Delovanje partusistena je 6 sati u cirkulaciji i posle toga se gubi iz nje, te je preporuka da se uzima ne 2 x po pola tbl već 4, 6 do 8 puta po pola tablete ili cela tableta zavisno od kontrakcija.
opet se javljam u vezi one ranice u grlu, ona se nalazi sa desne strane na mekom nepcu iza resice ka dnu grla, šta bi moglo biti, počeo sam koristiti pantenol,
lepo kažete da je to ranica i to je sigurno. Ono što ne znamo je način na koji je ona nastala. Mislim da je najbolje da to ispirate 10 dana i ako ne nestane ili se ne smanji treba otići kod orl na pregled. Koliko imate godine?
ja sam studentkinja Fakulteta političkih nauka u Beogradu i radim članak o estetskoj hirurgiji, kako iz ranijih iskustava znam da ste pouzdana bolnica, molila bih da mi zbog roka, ukolko danas, odgovorite ukratko na par pitanja. Koliko je danas plastična hirurgija, zdrava i sigurna? Koliko su operacije normalne i česte postale danas? Zbog čega se pacijenti najčešće odlučuju za neku od operacija? Po vašem nepristrasnom mišljenju da li bi ljudi trebalo da koriguju svoje telo?
u okviru orl klinike kbc Zvezdara kao otorinolaringolozi mi se bavimo i funkcionalnom i estetskom hirurgijom nosa i ušiju. Što se tiče sigurnosti estetska hirurgija je sigurna isto kao i bilo koja druga vrsta hirurgije /možda i sigurnija jer su pacijenti najčešće mladi a mnoge operacije se rade i u lokalnoj anesteziji/. Što se tiče zdravlja to verovatno mislite na razne vrste implanta i to je najčešće dobro kontolisana proizvodnja. Danas se sve veći broj ljudi i ženskog i muškog pola odlučuje za različite korekcije a ne samo osobe koje su deo estrade. Ova vrsta operacija je danas postala potpuno uobičajena /mislim na nos i uši a čini mi se da to absolutno važi i za sve druge vrste korekcija/. Pacijenti se odlučuju za intervencije jer njima nešto smeta /ne mora da znači da to vidi i okolina/, živimo u vremenu koje potencira večnu mladost i lepotu te se većina ljudi trudi da se uklopi u trendove. Moje mišljenje je da svaki čovek treba sve da učini da bi se on dobro osećao u svojoj koži naravno pod uslovom da neka intervencija ne ugrožava njegov život i zdravlje. Ako želimo da budemo korektni, složićemo se da ne postoji aršin kojim bi izmerili koliko lepote je dovljno za svakoga od nas odnosno takve odluke su stvar pojedinca i lekara koji će ga operisati. S obzirom da sam otorinolaringolog i da se bavim i funkcionalnom i estetskom hirurgijom mislim da odluku o korekciji nekog tela treba da donosi isključivo pacijent uz konsultaciju lekara koji će proceniti rizike intervencije i naravno operisati pacijenta. Nadam se da je ovih nekolko rečenica pomoglo jednoj studentkinji za pisanje rada. Srećno,
Prikazano 72946-72950 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke