Poštovani,
    Zamolila bih vas da mi malo bolje pojasnite nalaz mog ginekologa, da li je sa bebicom po ovim nalazima sve u redu, a posebno nalaz ginekološkog pregleda. Dg. Gravidatis ml. Vii/viii, hbd=31.1 (prvi dan poslednjeg ciklusa je 15.10.2008.) tp. 22.07.2009. P.P imminens gp/ grlić smekšan, skraćen, ulaziv uz/prednjači glava ploda bpd 84mm, femur 58mm, srčana radnja prisutna, humerus 45mm, vizualizovani m. bešika i želudac,  intaktan prednji trbušni zid -posteljica na zadnjem zidu, matuarcija o/i  normalna količina plodove vode th  tbl. Partusisten 2x1/2 dosad je na svakom pregledu bilo sve u redu, sada sam dobila ove tablete pa je to poremetilo moj mir.
    Zahvaljujem vam se unapred.

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      ultrazvučni nalaz trudnoće je uredan, verovatno vam je vaš lekar dao partusisten zbog navodno skraćenog grlića materice, koju je on postavio ginekološkim pregledom, danas u savremenom svetu se vaginalnom sondom izmeri dužina grlića materice i vidi se da li postoji tunelizacija grlića ili ne odnosno da li postoji insuficijencija grlića ili ne. Delovanje partusistena je 6 sati u cirkulaciji i posle toga se gubi iz nje, te je preporuka da se uzima ne 2 x po pola tbl već 4, 6 do 8 puta po pola tablete ili cela tableta zavisno od kontrakcija.