Počela sam lečenje hlamidije pre nedelju dana. Kod partnera nije nađena pa se pitam da li postoji period inkubacije, kako je to uopšte moguće jer čujem da se seksualnim putem prvenstveno prenosi i da li i on mora ispiti jednu dozu lekova pošto sam čitala da je obavezno lečenje oba partnera? Ja pijem eritromicin i pitam se da li je moguće brzo i efikasno je odstraniti? Takođe me interesuje kako se je uopšte javila jer je moj način života uredan i ni u šta ne sumnjam? Zanima me takođe da li postoje i neki čajevi, tečnosti za ispiranje, napici koji se mogu kombinovati sa antibioticima da bi mi nalaz što pre bio negativan? Takođe me interesuje da li neka hrana, piće, odeća ili aktivnosti utiču na njenu pojavu kako bih sve izbegavala?
sve infekcije koje se nađu kod jednog od partnera uvek treba lečiti kod oba, jer nekad infekcija uđe u dubinu tkiva, pa površni slojevi ostaju usled prerastanja zdravog epitela sa periferije infekcije negativni. Ali kod hlamidije postoji i druga mogućnost. Kada je dugo u organizmu, ona se vezuje za ćelijske belančevine organizma i stvara zajedničke, kompleksne antigene i kažu da se tada ne može nikako detektovati, niti brisevima niti putem krvnih testova. Lečenje hlamidije je dosta teško jer se kod nas ne radi antibiogram, a za to je potrebna kultura tkiva (što je dosta skupa dijagnostička metoda), pa lekovi koje koristite mogu ali i nemoraju delovati na nju. I nje, kao i virusa ima više tipova, tačnije 27 klasifikovanih i 13 neklasifikovanih tzv. "divljih" tipova. Svaki od njih ima specifičnu osetljivost na određeni lek, što mi kada je lečimo ne možemo znati. Daju se lekovi za koje se zna da deluju na nju, ali da li će je unuštiti, videćete.
Imam 15 godina i u februaru mi doktor otkrio da imam 5 cisti 4 na lijevom jajniku i jednu na desnom ta na desnom je veličine 5 cm. A u međuvremenu sam počela i krvarit a bojim se pregleda pa mi je doktor reko da imam možda rak. Imam neredovne menstruacije i jake bolove nekad da nogu ne mogu pomakat a i bubrezi me počinju bolit i u porodičnoj mi rekli da mi se možda širi po bubrezima. Pa vas ja molim da mi kažete: da li je opasno i da li se cista može pretvorit u rak i prošitrit po burbrezima? Molin vas i hvala
naravno da može biti opasno. Cista se ne pretvara u rak, već određene forme karcinoma jajnika i počinju kao ciste na jajniku. Loše je što su vam ciste obostrane i što je na jednoj strani već više cista. Ukoliko jeste maligno, a nadam se obzirom na vaše godine da nije, karcinom može dati metastaze po površini svih trbušnih organa pa i bubrega. Trenutno mislim da vas oni bole zbog pritiska otežalih jajnika na mokraćne kanale i otežano praznjenje mokraće. Preglede nemojte odlagati. Srećno. Pozdrav
Već 20 dana imam produženo menstrualno krvarenje, slabijeg intenziteta. Na ginekološkom pregledu doktor je našao izrasline 3, od zrna riže do zrna kafe, na stražnjem zidu vagine, koji krvare. Dg. suspecta neo vaginae uzv pregled pokazuje samo uvećan jedan jajnik, koji je edematozan, douglasov prostor slobodan, ostalo je sve uredno. Predložena mi je biopsija koju mogu uraditi tek u ponedeljak, pa me zanima vaše mišljenje, o čemu se radi. Prije 10 mjeseci sam rodila, teži porođaj, koristen vakuum. Imam 30 godina. Jako sam uplašena, pa vas molim da mi odgovorite, jer ne mogu cekati do ponedeljka. Iz vašeg iskustva, o čemu se radi?
sem te dijagnoze, vrlo je moguće obzirom da ste imali težak porođaj da imate i endometriozu vagine, tj. da se deo ćelija materične sluznice, prilikom ušivanja posle porođaja ugnjezdio u zid vagine i daje mala endometriotična ostrvca koja krvare. Ali, nalaz biopsije je merodavan.
Imam cistu na jajniku veličine 51x41. Dva puta sam primila po 7 garamicina i jednu turu primolut nora. Zanima me šta da radim jer mi hormonska terapija nije odgovarala. Uradila sam i tumor markere i rezul. su dobri. Šta dalje?
ciste na jajniku mogu ali i ne moraju biti upalnog porekla. Probajte još 7 dana kombinovanu terapiju ciprocinal 2x500 mg uz istovremeno uzimanje triagil tbl. 2x1 dn ali razdvojte lekove (npr jedan u 8 i u 20 h, a drugi u 10 i 22 h) i ovaj poslednji uzmite na pun stomak. Istovremeno stavite i macmiror vag da ne dobijete gljivice. Ukoliko cista po narednoj menstruaciji i dalje bude tu, onda će se verovatno morati ili punktirati ili operisati, na vašem je lekaru da odluči, jer on zna kakve je debljine kapsula, kakav je sadržaj ciste, da li su ivice glatke. Ako pak cista prođe, istu terapiju dajte i partneru, da vam se problem ne bi vraćao.
imam 20 godina, i od pre 10-ak dana mi se javio užasan vaginalni svrab praćen crvenilom, sada mi se javlja isto tako svrab i crvenilo sa gustim belim iscedkom neprijatnog mirisa. Da napomenem da imam redovan seksualni odnos sa partnerom.
imate neku infekciju, ali opisivanjem se ne može tačno reći o čemu je reč. Treba da uradite sve briseve: vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes. Čim date uzorke krenite do dobijanja nalaza sa uzimanjem orvagyl vag glob i popijte i vi i partner istu terapiju prema nalazima. Što se tiče neprijatnog mirisa on se najčešće javlja kod infekcije trichomonasom, leptotrixom ili anaerobnim bakterijama, a leči se pijenjem 4 tbl. Triagil i ponavljanjem iste doze kroz 5 dana. Ali pošto to ne mora biti i jedina infekcija, prvo uradite nalaze.
Prikazano 72626-72630 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke