Poštovani doktore,
    imam 20 godina, i od pre 10-ak dana mi se javio užasan vaginalni svrab praćen crvenilom, sada mi se javlja isto tako svrab i crvenilo sa gustim belim iscedkom neprijatnog mirisa. Da napomenem da imam redovan seksualni odnos sa partnerom.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      imate neku infekciju, ali opisivanjem se ne može tačno reći o čemu je reč. Treba da uradite sve briseve: vs, cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes. Čim date uzorke krenite do dobijanja nalaza sa uzimanjem orvagyl vag glob i popijte i vi i partner istu terapiju prema nalazima. Što se tiče neprijatnog mirisa on se najčešće javlja kod infekcije trichomonasom, leptotrixom ili anaerobnim bakterijama, a leči se pijenjem 4 tbl. Triagil i ponavljanjem iste doze kroz 5 dana. Ali pošto to ne mora biti i jedina infekcija, prvo uradite nalaze.