Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Poštovani,
    Operisala sam: štitastu žlezdu, žuč, limfne čvorove na vratu, diskus herniju l5s1, imam bolove i slabost leve noge kažu radikulopatija, probleme sa vratnim delom kičme.  Moje pitanje: kome da se obratim: konstatovana mi je endometroza materice imam redovna, obilna krvarenja iz debelog creva/15-20 dana u toku meseca/, spoljašnji hemoroidi nisu izraženi, bolovi jesu kada se poklopi i termin sa mesečnim ciklusom koji je u poslednje vreme neredovan, kolonoskopija uredna? A ja neznam kome da se obratim, u najmanju ruku nije prijatno sve što mi se dešavalo i što mi se dešava sa moje 44 godine.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovana Jelena,
      Obratite se svom lekaru opšte prakse. Navedite simptome i dobićete upute da se javite proktologu ili gastroenterologu zbog hemoroida i kolorektalnih krvarenja, (krvarenja iz debelog creva), fizijatru po potrebi neurologu zbog diskus hernije, radikulopatije, (slabosti i bolova u levoj nozi). Zbog endometrioze i neredovnih mensrualnih krvarenja trebate se javiti svom ginekologu, nije vam potreban uput. Nakon pregleda od lekara specijalista dobićete predlog za dalje ispitivanje u cilju dijagnostike, odnosno predlog adekvatne terapije.
      Srdačno

  1. Poštovani,
    Šta znači štitna žlezda palpabilna, jetra i slezina se ne palpiraju, lumbalne lože neosetljive na sukusiju?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovana Jelena,
      Ovo je objektivni nalaz, dobijen na fizikalnom pregledu, dodirivanjem, pipanjem, opipavanjem (palpacijom) i udarenjem prstima (perkusijom), koji ukazuje da nema nikakvih patoloških (neželjenih) promena na štitnoj žlezdi, jetri, slezini i bubrezima.
      Palpabilna štitna žlezda, nepalpabilna jetra i slezina su uredni nalazi, dakle nema nikakvih promena na žlezdi i organima koje bi se mogle putem fizičkog pregleda napipati. Neosetljive lumbalne lože je takođe uredan nalaz, koji ukazuje da ne postoji bolna osetljivost u predelu bubrega.
      Srdačno

  1. Poštovani,
    Šta znači lipidni status poremećen, i šta je hereditet za diabetes mellitus je pozitivan to mi piše na otpusnoj iz banje
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovana Jelena,
      Rutinska labaratorijska provera lipidnog statusa uključuje totalni holesterol, trigliceride, LDL i HDL. Povišenim se smatraju vrednosti >6.28 za totalni holesterol, >2.28 mmol/L za trigliceride i >4.11 mmol/L za LDL holesterol. Patološkim se smatraju vrednosti van 1.03-1.55 za HDL. Poremećen lipidni status znači da su vaše vrednosti ukupnog holesterola, frakcija holesterola (LDL, HDL) i triglicerida povišene u odnosu na referentne vrednosti.
      Heriditet (hereditet) u prevodu sa latinskog znači nasleđe, naslednost, nasledstvo. Hereditet za diabetes mellitus (šećerna bolest) ukazuje na pozitivnu porodičnu anamnezu, što znači da je u vašoj porodici bilo pojave ovog oboljenja, te da ste vi pod rizikom za isto.
      Srdačno

  1. Poštovanje,
    rođena sam prije vremena, sa 8. mj. Prije 5 godina su počele tegobe sa nesvjesticom, niskim tlakom, svakodnevnom glavoboljom koja se širi iz jednog područja glave u drugi. Bila sam kod neuraologa, na ct-u mozga, nalaz je bio u redu, na eeg-u - na nalazu piše šiljak val kompleksa, analogne promjene, i tako je 2 puta bio isti rezultat nalaza, bila sam i na dopleru karotida i vb sliva, tamo je pisalo da je nalaz u redu, osim sto je jedna žila uža od normale, na ekg je svaki put bilo sve u redu, ali je neurolog tražio da obavim tilt-up test, ultrazvuk srca i još neke testove, pregled kardiologa za koje mi moja dr. Nije htjela dat uputnicu i rekla je da je to sve zbog manja željeza, za to sam dobivala infuziju 10 dana, i sad mi je krva slika uredna, neurolog mi je rekao da se mora otkriti gubljenje željeza i da odem kod ginekologa to provjerit, tamo sam napravila papa test, ginekologinja mi je rekla da je u redu, a pisalo je da primjerenost uzorka ne nazovoljava za interpretaciju zato sto nema endocendkalnih cilindričnih stanica, i označeno mi je još na nalazu: reaktivne promjene na stanicama povezane sa upalom, upute: ponoviti nakon liječenja i ponoviti nakon 6. mj - a ona je rekla da je to u redu, i onda je hematolog rekao da uopće nije tražio papa test nego pregled maternice, jajnika, dobila sam upunicu za to da vidi jeli imam ciste, imam bubuljice i dlakavost po rukama pa je to možda i od hormona. Jučer sam završila na hitnoj zbog nesvjestice. Tamo su mi napisali: na kakvim sam pretragama bila do sada, da nemam temperaturu, da ne konzumiram alkohol i cigarete, nisam trudna, mokrenje učestalo, bez pečenja, stolica uredna. Preporuka: neurološki status uredan, potrebno učiniti eeg, mri mozga, pregled kardiologa, cdfi karotida, ogtt, hormone štitnjače. I sad me interesira što vi mislite šta mi je otprilike i na šta da najviše obratim pozornost
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
  1. Poštovana,
    Molim vas da pokušate da mi razrešite veliku dilemu, naime radi se o meni bliskoj osobi koja je prokrvarila u ii mesecu trudnoće. Doktor koji je pregledao napisao je da je našao trag stare krvi na rukavici, da je devojka u ii mesecu trudnoće, plod dugačak 6,5 mm. Prepisao je progesteron ali da ga ne pije odmah već da dođe kroz dva dana da je pregleda na boljem uz jer je taj bio zastareo?! Mislim, trudnica krvari i da ide kući i da ne pije progesteron?! Kasnije te noći, ona dobija jake bolove i krvarenje ali čeka do jutra i onda odlazi kod drugog doktora koji joj govori da je sve otišlo i da nema potrebe za kiretažom?! Radi se o devojci staroj 25 godina i prva joj je trudnoća. Kroz dva dana odlazi kod lekara po dogovoru koji je pregleda uz-om i sondom i kaže da je sve otišlo. Prepisuje dovicin kapsule i neke kapi za stezanje materice i pušta je kući. Molim vas odgovorite mi, da li je ovo sve moguće i da li su lekari postupili pravilno, hoće li devojka imati neke posledice? Meni zvuči kao naučna fantastika, ja imam dvoje dece, nikada nisam imala kiretažu niti spontani ali mi prosto sve ovo deluje nelogično.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu ovog što ste napisali mogu da pretpostavim da je prvi lekar prilikom pregleda posumnjao da je plod uginuo, pa je to želeo da proveri na boljem aparatu. Zato joj nije ni dao da pije progesteron. Veliki broj lekara u takvim situacijama, kada je mala trudnoća najpre sačeka par dana da vidi da li će se takva trudnoća sama izbaciti, da bi se izbegla kiretaža. Možda samo nije hteo da joj kaže ružnu vest odmah.
      Pozdrav

Prikazano 72621-72625 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460