Poštovani,
    Šta znači štitna žlezda palpabilna, jetra i slezina se ne palpiraju, lumbalne lože neosetljive na sukusiju?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovana Jelena,
      Ovo je objektivni nalaz, dobijen na fizikalnom pregledu, dodirivanjem, pipanjem, opipavanjem (palpacijom) i udarenjem prstima (perkusijom), koji ukazuje da nema nikakvih patoloških (neželjenih) promena na štitnoj žlezdi, jetri, slezini i bubrezima.
      Palpabilna štitna žlezda, nepalpabilna jetra i slezina su uredni nalazi, dakle nema nikakvih promena na žlezdi i organima koje bi se mogle putem fizičkog pregleda napipati. Neosetljive lumbalne lože je takođe uredan nalaz, koji ukazuje da ne postoji bolna osetljivost u predelu bubrega.
      Srdačno