Poštovani,
    Operisala sam: štitastu žlezdu, žuč, limfne čvorove na vratu, diskus herniju l5s1, imam bolove i slabost leve noge kažu radikulopatija, probleme sa vratnim delom kičme.  Moje pitanje: kome da se obratim: konstatovana mi je endometroza materice imam redovna, obilna krvarenja iz debelog creva/15-20 dana u toku meseca/, spoljašnji hemoroidi nisu izraženi, bolovi jesu kada se poklopi i termin sa mesečnim ciklusom koji je u poslednje vreme neredovan, kolonoskopija uredna? A ja neznam kome da se obratim, u najmanju ruku nije prijatno sve što mi se dešavalo i što mi se dešava sa moje 44 godine.
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovana Jelena,
      Obratite se svom lekaru opšte prakse. Navedite simptome i dobićete upute da se javite proktologu ili gastroenterologu zbog hemoroida i kolorektalnih krvarenja, (krvarenja iz debelog creva), fizijatru po potrebi neurologu zbog diskus hernije, radikulopatije, (slabosti i bolova u levoj nozi). Zbog endometrioze i neredovnih mensrualnih krvarenja trebate se javiti svom ginekologu, nije vam potreban uput. Nakon pregleda od lekara specijalista dobićete predlog za dalje ispitivanje u cilju dijagnostike, odnosno predlog adekvatne terapije.
      Srdačno