Poštovana,
    Imam cistu na jajniku veličine 51x41. Dva puta sam primila po 7 garamicina i jednu turu primolut nora. Zanima me šta da radim jer mi hormonska terapija nije odgovarala. Uradila sam i tumor markere i rezul. su dobri. Šta dalje?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ciste na jajniku mogu ali i ne moraju biti upalnog porekla. Probajte još 7 dana kombinovanu terapiju ciprocinal 2x500 mg uz istovremeno uzimanje triagil tbl. 2x1 dn ali razdvojte lekove (npr jedan u 8 i u 20 h, a drugi u 10 i 22 h) i ovaj poslednji uzmite na pun stomak. Istovremeno stavite i macmiror vag  da ne dobijete gljivice. Ukoliko cista po narednoj menstruaciji i dalje bude tu, onda će se verovatno morati ili punktirati ili operisati, na vašem je lekaru da odluči, jer on zna kakve je debljine kapsula, kakav je sadržaj ciste, da li su ivice glatke. Ako pak cista prođe, istu terapiju dajte i partneru, da vam se problem ne bi vraćao.