Poštovana,
    Već 20 dana imam produženo menstrualno krvarenje, slabijeg intenziteta. Na ginekološkom pregledu doktor je našao izrasline 3, od zrna riže do zrna kafe, na stražnjem zidu vagine, koji krvare. Dg. suspecta neo vaginae uzv pregled pokazuje samo uvećan jedan jajnik, koji je edematozan, douglasov prostor slobodan, ostalo je sve uredno. Predložena mi je biopsija koju mogu uraditi tek u ponedeljak, pa me zanima vaše mišljenje, o čemu se radi. Prije 10 mjeseci sam rodila, teži porođaj, koristen vakuum. Imam 30 godina. Jako sam uplašena, pa vas molim da mi odgovorite, jer ne mogu cekati do ponedeljka. Iz vašeg iskustva, o čemu se radi?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sem te dijagnoze, vrlo je moguće obzirom da ste imali težak porođaj da imate i endometriozu vagine, tj. da se deo ćelija materične sluznice, prilikom ušivanja posle porođaja ugnjezdio u zid vagine i daje mala endometriotična ostrvca koja krvare. Ali, nalaz biopsije je merodavan.