Моја ћерка има 24 године и има страх нарочито током ноћи. Оне не жели да спава, зато што мисли да ће умрети ако заспи и да јој се неће бити могуће помоћи. Не желим да идем код доктора, јер има негативно искуство као девојчица са лекаром. Велики проблем је што не могу да је убедим да оде код доктора.Не знам како да је убедим да оде код лекара.
Neophodno je da dete ode kod psihologa ili psihijatra. Postoji i opcija psihoterapeuta. Naročito se u takvim stanjima strahova dobro pokazala REBT psihoterapija. Lično se bavim REBT psihoterapijom koja daje dobre rezultate kod straha, paničnih napada, osećaja besa i depresije. Ne bih mogao da stojim iza određene dijagnoze, ali je zbog toga neophodno da ćerka poseti lekara/psihoterapeuta ili psihijatra/psihologa kako bi se postavila dijagnoza.
Bila sam u vezi sa dečkom sa seksualnom disfunkcijom za koju sam ja preuzela odgovornost i krivicu i zbog koje sam ja dobila depresiju. Išla sam kod psihijatra, posle oko 2 godine veze i pila sam 3 meseca flunirin. Posle toga se stanje malo popravilo i mi smo nastavili takvu vezu kao do tad. Moje stanje se pogoršavalo i pre godinu dana sam počela sa privatnim psihoterapijama. To mi je pomoglo da obavljam relativno normalno obaveze. I mnogo sam se sigurnije osećala. Tada sam počela da se plašim da izlazim na ulicu. I pre par meseci smo raskinuli vezu. Ja sam ostala bez posla i bila prisiljena da se vratim kod roditelja gde sam već mesec dana. Nemam primanja nikakva, tražim posao koji sa krizom je skoro nestao. Nemam prilike da izlazim iz kuce. Nemam samopouzdanje i pocinjem da ima ozbiljne napade beznadja. Razmišljam da uzmem ponovo flunirin da bih mogla da se saberem i preuzmem kontrolu nad situacijom. Da li je u redu da ponovo bez konsultacija sa doktorom uzmem flunirin? I ako nije da li postoji državna ustanova koja ne zahteva mesece zakazivanja, a gde mogu da se konsultujem za pomoć?
Pre 5 godina sam imao anksiozno-depresivnuepizodu i trebalo mi je 11 meseci da se uz ksalol stabilizujem. Od tada nisam imao tegoba niti sam koristio bilo kakve lekove. Međutim, od Nove godine su mi se pojavili iznenadni noćni napadi panike (2 puta sam se budio usred noći) i skoro svakog dana često osećam paniku, kakvu sam imao tokom pomenute epizode. Doduše, prethodna godina mi je bila veoma turbulentna: smrt i bolest u porodici, problemi sa ljudima na poslu, položio sam vozački ispit, česta putovanja i duži boravci van zemlje (mada su mi prijali), povrh svega jedna turneja po zemlji, koju sam iskreno jedva čekao da se završi. Međutim, za razliku od pre 5 godina, sada nemam "crne" misli, već samo te telesne manifestacije. Plašim se da opet ne upadnem u to staro stanje. Šta to može da bude sa mnom, šta biste mi preporučili da preduzmem? Ili me je jednostavno "sastavila" prethodna godina? Hvala unapred.
Obzirom da ste naveli u kratkim crtama šta se dešavalo, čini mi se da je problematika za psihoterapijski rad. Odnosno da su to teme koje treba podrobno i dobro izanalizirati, osvestiti i naći im adekvatno mesto u glavi. U suprotnom može da se desi da neuroza bude "rešenje" odnosno način na koji se na jedan rudimentalan i primitivan način nosimo sa problemima koje imamo.
Zato vam predlažem da potražite psihoterapeuta i da počnete da radite kako na samim simptomima tako i na samom uzroku neuroze.
Poštovani, lekar sam po struci, ali mi to nije pomoglo da do sada pronađem za sina odgovarajućeg terapeuta. On je 1989. godište i unazad 10 godina uma problema sa anksioznošću, OKP, hipohondrijom/somatizacijom. Bio je kod više psihijatara, neko vreme je koristio i medikamentoznu terapiju, ali vid psihoanalitičke psihoterapije nije dao rezultata. Želi da proba sa kognitivno-bihejvioralnom terapijom. Interesuje me preporuka za psihoterapeuta (po mogućnosti muškaraca i psihijatra) u Beogradu i kontakt. Veliki pozdrav!
Pogledajte na google-u kbt psihoterapeut ili bihevioralna terapija, mozete naći u Beogradu, a mozete naći i online psihoterapeute. Jako je bitno da nadjete terapeuta koji radi i čija je specijalnost rad sa neurozama i sa okp, jer je problem kompleksan i zahteva puno iskustva u radu, verovatno da zbog toga niste imali napretka u psihoterapiji.
Uvek možete poslati mejl sa upitom na [email protected] kako biste dobili opcije stručnjaka iz bilo koje oblasti medicine.
Моја ћерка има 24 године и има страх нарочито током ноћи. Оне не жели да спава, зато што мисли да ће умрети ако заспи и да јој се неће бити могуће помоћи. Не желим да идем код доктора, јер има негативно искуство као девојчица са лекаром. Велики проблем је што не могу да је убедим да оде код доктора.Не знам како да је убедим да оде код лекара.
Odgovoreno: 22. 07. 2019.Neophodno je da dete ode kod psihologa ili psihijatra. Postoji i opcija psihoterapeuta. Naročito se u takvim stanjima strahova dobro pokazala REBT psihoterapija. Lično se bavim REBT psihoterapijom koja daje dobre rezultate kod straha, paničnih napada, osećaja besa i depresije. Ne bih mogao da stojim iza određene dijagnoze, ali je zbog toga neophodno da ćerka poseti lekara/psihoterapeuta ili psihijatra/psihologa kako bi se postavila dijagnoza.
Kada ustanem ujutru, imam previše negativnih misli.
Odgovoreno: 11. 06. 2019.Poštovani, da li ste razmišljali da odete na psihoterapiju? Psihoterapija često reši uspešno slične probleme.
Na kojoj vrsti psihoterpije ste bili?
Poštovani,
Pre 5 godina sam imao anksiozno-depresivnu epizodu i trebalo mi je 11 meseci da se uz ksalol stabilizujem. Od tada nisam imao tegoba niti sam koristio bilo kakve lekove. Međutim, od Nove godine su mi se pojavili iznenadni noćni napadi panike (2 puta sam se budio usred noći) i skoro svakog dana često osećam paniku, kakvu sam imao tokom pomenute epizode. Doduše, prethodna godina mi je bila veoma turbulentna: smrt i bolest u porodici, problemi sa ljudima na poslu, položio sam vozački ispit, česta putovanja i duži boravci van zemlje (mada su mi prijali), povrh svega jedna turneja po zemlji, koju sam iskreno jedva čekao da se završi. Međutim, za razliku od pre 5 godina, sada nemam "crne" misli, već samo te telesne manifestacije. Plašim se da opet ne upadnem u to staro stanje. Šta to može da bude sa mnom, šta biste mi preporučili da preduzmem? Ili me je jednostavno "sastavila" prethodna godina? Hvala unapred.
Odgovoreno: 22. 01. 2019.Poštovani,
Obzirom da ste naveli u kratkim crtama šta se dešavalo, čini mi se da je problematika za psihoterapijski rad. Odnosno da su to teme koje treba podrobno i dobro izanalizirati, osvestiti i naći im adekvatno mesto u glavi. U suprotnom može da se desi da neuroza bude "rešenje" odnosno način na koji se na jedan rudimentalan i primitivan način nosimo sa problemima koje imamo.
Zato vam predlažem da potražite psihoterapeuta i da počnete da radite kako na samim simptomima tako i na samom uzroku neuroze.
Poštovani, lekar sam po struci, ali mi to nije pomoglo da do sada pronađem za sina odgovarajućeg terapeuta. On je 1989. godište i unazad 10 godina uma problema sa anksioznošću, OKP, hipohondrijom/somatizacijom. Bio je kod više psihijatara, neko vreme je koristio i medikamentoznu terapiju, ali vid psihoanalitičke psihoterapije nije dao rezultata. Želi da proba sa kognitivno-bihejvioralnom terapijom. Interesuje me preporuka za psihoterapeuta (po mogućnosti muškaraca i psihijatra) u Beogradu i kontakt. Veliki pozdrav!
Odgovoreno: 22. 01. 2019.Pozdrav,
Pogledajte na google-u kbt psihoterapeut ili bihevioralna terapija, mozete naći u Beogradu, a mozete naći i online psihoterapeute. Jako je bitno da nadjete terapeuta koji radi i čija je specijalnost rad sa neurozama i sa okp, jer je problem kompleksan i zahteva puno iskustva u radu, verovatno da zbog toga niste imali napretka u psihoterapiji.
Uvek možete poslati mejl sa upitom na [email protected] kako biste dobili opcije stručnjaka iz bilo koje oblasti medicine.
S' poštovanjem.
Prikazano 251-255 od ukupno 2359 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke