1. Dijagnoza f33.2

    Pitanje broj: #157315

    Poštovani,

    Moj muž ima dijagnozu f 33. 2, liječi se od 2012. i ne može u invalidsku penziju u Banja luci. Ima još hemoroide, helico bakteriju i još raznih smetnji, gastritis. Ovdje je radio 22 godine i 6 mjeseci. U Austriji oko 5 ili 6 god. Ne znam šta dalje, samo da ima za lijekove, bar da mu daju tuđu njegu i pomoć. Da li ima bar na to pravo?

    Odgovoreno: 24. 06. 2018.
    • Poštovana,

      Sa ovom dijagnozom (f 332) i sa ostalim smetnjama koje pominjete nije uobičajeno dobiti invalidsku penziju, a još manje tuđu negu i pomoć.
      Sva ova stanja mogu i treba da se leče, a ukoliko je poremećaj raspoloženja nelečiv lekovima, postoje i druge ne-farmakološke metode i o tome treba razgovarati sa psihijatrom koji leči Vašeg muža. Najvažnije je da se njegovo stanje popravi.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157315

    • Dobro veče, ja sam u invalidskoj penziju sa šifrom F33.2 već dve godine. Sada doktor specijalista mi je smanjio dozu i dao mi je izveštaj da mogu da upravljam motornim vozilom ali policijka stanica ovde neće da mi da vozačku dozvolu. Molim Vas da me posavetujete.

    • Poštovani! Pitanje, imala sam 3 operacije sa ginekološke strane zbog cista i mioma i odstranjena mi je materica i jajnik. Nakon par godina, operacija mladeža(melanom malignum trunci) posle godinu ipo dana operacija pazušne jame limfni čvor,gde je tu već bilo od melanoma i bilo je metastaze melanoma CS IVM1c. Pored toga na činjenicu sa kakvom se bolešću borim, malo depresivna, plačem pa mi je psihijatar dao dijagnozu f332. Pošto nemam 5 godina staža za invalidasku da li mogu da ostvarim porodičnu penziju po ocu. Jer mi je onkolog i psihijatar napisali da nisam sposobna za rad. Sad čekam i izveštaj psihologa pa da predam za por. penziju. Iskreno vaše mišljenje da li ću ostvariti to pravo. Hvala unapred. Pozdrav.

    • Dugi niz godina se lecim na psihijatriji, vise puta hospitalizovana. Sifra je F29. Da li sa tom sifrom mogu u invalidsku penziju?

    • Dobio sam otkaz u Carini,posle 21 god.bolujem od depresije f32,fer,.Kušing sindrom, hipertenzije, Sleep Apnea sindrom, hepatitis b akutni 16.9,kinčer u nozi.da li imam pravo na invalidski penziju.hvalA