Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Prognoza hepatocelularnog karcinoma
    Pitanje broj: #144568

    Molim za prognozu. Pacijent ima hepatocelularni karcinom jetre, stadijum T4, N2, M0. Takođe je prisutan abdominalni ascites (često se punktira na otprilike 7-10dana) , tromboza portalne vene u stomaku, proširene vene u jednjaku, srce i pritisak su u redu. Bolesnik nema apetita, veoma je mršav, možda ima jedan obrok dnevno i to u ekstremno maloj količini, ali pije mnogo vode. Molim za savjet, preporuku, bilo šta. Nekada nam se čini živjet će još dan dva, a nekada..

    Odgovoreno: 03. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Veoma ozbiljna situacija s veoma slabom prognozom na duže. Učinite sve da mu olakšate tegobe koliko je to moguće
      Pozdrav

  1. Slabiji apetit kod starijih osoba
    Pitanje broj: #144575

    Već 7 dana moj otac, koji ima 80 godina jako slabo jede. Imao je moždani udar i slabo srce, a pije puno ljekova. Šta može biti uzrok? 

    Odgovoreno: 03. 03. 2016.
    • Poštovani,
      Uzroka može biti mnogo, a najbolje je da porazgovarate s njegovim neurologom
      Pozdrav

  1. Imala sam prvo gasove i ispala je sluz izmešana sa krvlju, a zatim sam na stolici našla sluz braonkaste boje. Inače imam bol u levom delu stomaka iznad prepone. Molim Vas da mi kazete da li je to tumor. Uradila sam analizu na prisustvo krvi u stolici i nalaz je pozitivan. 

    Odgovoreno: 03. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Sluz i krv u stolici su razlog da odete na pregled kod gastroenterologa koji će na osnovu nalaza (klinički pregled, endoskopija (anoskopija, sigmoidoskopija ili kolonoskopija) odrediti dijagnozu i terapiju.
      Krv u stolici ste nepotrebno radili, pa videli ste je svojim očima!
      Pozdrav

  1. Povezanost GERB-a i želudačne kile
    Pitanje broj: #144606

    Doktor gastroenterolog mi je na osnovu mojih simptoma i pretraga koje sam prethodno radio (često nadimanje i podrigivanje uz ređe osećaje gorušice) dijagnostikovao GERB. Radio sam UZ abdnomena i izdisajni test na heliko bakteriju (negativan), još pre pregleda kod gastroenterologa. Nekih mesec i po dana pre pregleda sam zbog pretraga nevezanih za gastro problem, radio MR male karlice i abdomena i osim želudačne kile od 2. 5 cm, u digestivnom sistemu je sve u granicama normale. . . Mišljenje gastroenterologa je bilo da sa obzirom na te pretrage, nema potrebe za gastroskopijom i dobio sam terapiju IPP i Gastroperidon (koja je pri kraju ali i dalje imam tegobe, možda malo blaže ali su tu) . . . E sada je moje pitanje, pošto se lečim privatno, da li da odem na kontrolu i insistiram na gastroskopiji ili su pomenute pretrage ipak sasvim dovoljne?

    Odgovoreno: 03. 03. 2016.
    • Poštovani,
      Na Vaše pitanje bi najbolje trebalo da odgovori onaj lekar koji Vas je do sad lečio i kontrolisao.
      Gastroskopija je široko rasprostranjen, bezbedan pregled, veoma koristan, a da li je u vašem slučaju i neophodan i koristan, to neka odluči Vaš gastroenterolog na osnovu svih anamnestičkih podataka, objektivnog nalaza i uvida u dosadašnju medicinsku dokumentaciju.
      Pozdrav

  1. Uradila sam analizu krvi na helikobakteriju i urina na ešerihiju, na kojima sam dobila rezultate i antibiotike, Sabax, Zymbabaktar i Nolpazu 20mg protiv helikobakterije. Protiv ešerihije sam uzela Origanol strong. Interesuje me da li smem uporedo koristiti ove dve terapije? Šaljem vam laboratorijske nalaze u kojima stoji da je heliko bakterija 51, 9 ru/ml a ešerihija koli u broju većem od 100000/ml.

    Odgovoreno: 03. 03. 2016.
    • Poštovana,
      To što ste napisali možete uzimati zajedno. A, što ne bi prvo izlečili ešerihiju, a tek potom videli šta je ostalo od Helicobakter Pylori (najbolje sa izdisajnim testom, nakon 2 do 4 nedelje od završene antibiotske terapije) ?
      Pozdrav

Prikazano 811-815 od ukupno 4045 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460