1. Uticaj lekova na enzime jetre

    Pitanje broj: #143283

    Oko Božića sam 2-3 puta imala temperaturu, slabost, mučninu i povraćanje. Malo me je bolelo u trbuhu i pritiskalo sa desne strane iznad pupka. Uradila krvnu sliku, koja je bila u redu, ali su mi povišeni AST, ALT i amilaza u urinu. Ponovo sam uradila krvnu sliku, jer mi je poslednja dva tri dana muka i slabo se osećam. Krvna slika je odlična (radila i masnoće u krvi i hormone štitnjače), ali su AST i ALT i dalje visoki. Bolova u trbuhu nemam. Trenutno pijem Klavocin, a korisim još Fevarin i Trazodon za spavanje. Može li neki od tih lekova uticati na jetrine enzime? Ultrazvuk abdomena je rađen pre 3-4 meseca i bio je ok.

    Odgovoreno: 07. 03. 2016.

Komentari na pitanje: #143283

    • Poštovanje, u 31. nedelji trudnoće sam, ALT mi je 72, AST 49 (pre tri nedelje su mi bili u granicama normale), bilirubin i GGT su u redu. Nemam nikakav svrab niti bolove. Da li je moguće da su mi parametri "skočili" od Toteme koju pijem 15 dana ili injekcija Progesteron depo? Do pre mesec dana sam pila vitamin D, aktivnu folnu kiselinu i kompleks vitamina, ali sam po savetu lekara prestala. Hvala na odgovoru.