Postovani gospodine
Vec duze vrjeme sumnjam da imam neki problem sa srcom mada to
medecinski jos nije potvrdjeno mada sam radio vise EKG testova itd.Ako
vam kazem da skoro konstantno osecam trnenje u levoj strani tela tj
levoj nozi i ruce.Veoma se brzo umaram i pod naporom osecam bolove u
levoj strani grudnog kosa i veoma povecan puls.No to nisu neki bolovi
vec nelagodan osjecaj koji se potspjesuje razmisljanjem u pogresnom
smeru.Medjutim moj najvisi problem je sto nemogu da disem normalno
stalno mi nedostaje vazduha i zevam kao riba na suvom .Povremeno mi je
svaki treci udah vazduha "UZDISJ"koji obicno ne uspije pa sve izgleda
kao borba da dodjem do vazduha.Neznam dali sve ovo ima neke veze sa
srcom ali covek sa problemom u grudnom kosu lako postaje panicar.Inace
imam 42 godine i nisam gojazan. 176/82.Unapred hvala za odgovor i sve
pohvale za ovaj sajt.
Majstorovic Radislav
Sweden
Poštovani gospodine Majstoroviću,
tegobe koje Vi opisujete ne liče na smetnje koje bi se javile kod
oboljenja srca već liče na smetnje čoveka koji je napet, uznemiren i
uplašen za svoje zdravlje, verovatno bez razloga. U Vašoj državi
postoje divni uslovi za sport, bilo koja vrsta fizičke aktivnosti će
Vam prijati i po mom mišljenju ukloniti taj neprijatan osečaj
nedostatka vazduha. Ako je taj strah veoma jak, posetite
neuropsihijatra, močda će neki blagi sedativ biti uspešan.
Postovana,
prije 5 godina sam trosila velike kolicine antibiotika.Sada imam
problem:u cervikalnom brisu su mi pronadjene bakterije,isto tako i u
urinokulturi(to se stalno ponavlja).Naravno da trebam dobiti
antibiotsku terapiju,ali posle samo jednog dana uzimanja
antibiotika(bilo kojeg) javljaju se problemi:prolivi i grcevi.Ja
jednostavno ne podnosim vise antibiotike,posle toga mi nalazi sesto
znaju biti jos gori.Sta da radim?Imate li neki savjet za
mene?Unaprijed hvala na odgovoru!
Postovana,
ocigledno da ste neracionalno dobijali antibiotike i napravili ste
disbiozu (poremecaj normalne bakterijske flore u organizmu). Predlazem
Vam da koristite acidofilni jogurt (biojogurt), probiotik i vaginalete
kantariona umesto antibiotika.
Postovana dr.Radovanovic,zelela bih da znam KOJI je pravilan nacin
uzimanja tablete vit.C (znaci ne one sumece,vec one najjednostavnije
upakovane u tabli,Galenika ih pravi,od 500mg),da li se POPIJU sa vodom
ili se pak SISAJU kao bombone, ili,na kraju krajeva,nacin uzimanja ne
menja njihov efekat i iskoristljivos od strane organizma?
Unapred
HVALA.
Postovana Maja,
vitamin C pripada grupi hidrosolubilnih vitamina, te se stoga
koristi sa vodom. Greska je uzimati ga sa vrucim cajem jer se pri
visokoj temperaturi razgradjuje i gubi efikasnost. Treba ga uzimati
izmedju jela ili u toku jela (zajedno sa preparatima gvozdja, kada
povecavaju njihovu resorpciju). Treba imati u vidu da je max dnevna
doza 1000mg i ne treba je prekoraciti, pogotovu ko ima sklonost ka
kalkulozi i mikrolijazi bubrega, ulkusnu bolest. Pacijenti koji uzimaju
aspirin, antikoagulanse ili ginko bilobu imaju vecu sklonost krvarenju.
Napomena: treba imati u vidu da prirodni izvori vitamina C (sveze
voce i povrce) ima prednost nad suplementima.
Postovani doktore,
Procitala sam clanak o anemiji, ali nisam nigde nasla
"slucaj" kao sto
je moj. Poslednjom analizom krvi mi je ustanovljen nizak
nivo gvozdja u
serumu 8.9 umol/L, dok je hemoglobin 145, eritrociti 4.96,
a hematokrit
0.425. Ponovila sam krvnu sliku i pokazali su mi se isti
rezultati.
Obicno anemija povlaci za sobom i nizi hemoglobin, sto nije
slucaj kod
mene. Kazite mi da li ovo ukazuje na nesto i sta bih
eventualno trebala
da proverim, naravno u konsultaciji sa lekarom, od kog, da
napomenem,
nisam dobila odgovor na moje pitanje.
Izvinjavam se sto se vama obracam, ali na listi nabrojanih
lekara iz
raznih oblasti, nisam znala pod koju oblast spada moje
pitanje.
Srdacan pozdrav
Poštovana,
apsolutno nije tačna činjenica da anemiju prati i nizak
nivo hemoglobina. Zbog sniženog nivoa gvoždja u serumu
predlažem da konsultujete hematologa, koji će vam
preporučiti ishranu bogatu gvoždjem ili upotrebu nekog od
preparata gvoždja.
Postovani,
Zanima me gde bih detaljno mogao da se pregledam vezano za
HIV..
U poslednjih 2 godine sam se kontrolisao 4 puta na HIV i
rezultati su
bili negativni
Simptomi su mi blago crvenilo
penisa,hemoroidi,malaksalost,blagi bilovi
u rukama i nogama,bolovi u predelu donjeg dela kicme,imam
lipome na par
mesta izvrsio sam biopsiu na VMA,konstatovani su mi
lipomi.Imam povisen
holesterol 7.
Radio sam sve moguce analize vezano za sifilis,hepatitis B
i C bili su
negativni.
MOLIM VAS RECITE MI GDE DA SE OBRATIM DA ZASIGURNO ZAM DA
LI SAM OBOLEO
OD AIDS ili je to samo puka slucajnost.
Postovani gospodine Vec duze vrjeme sumnjam da imam neki problem sa srcom mada to medecinski jos nije potvrdjeno mada sam radio vise EKG testova itd.Ako vam kazem da skoro konstantno osecam trnenje u levoj strani tela tj levoj nozi i ruce.Veoma se brzo umaram i pod naporom osecam bolove u levoj strani grudnog kosa i veoma povecan puls.No to nisu neki bolovi vec nelagodan osjecaj koji se potspjesuje razmisljanjem u pogresnom smeru.Medjutim moj najvisi problem je sto nemogu da disem normalno stalno mi nedostaje vazduha i zevam kao riba na suvom .Povremeno mi je svaki treci udah vazduha "UZDISJ"koji obicno ne uspije pa sve izgleda kao borba da dodjem do vazduha.Neznam dali sve ovo ima neke veze sa srcom ali covek sa problemom u grudnom kosu lako postaje panicar.Inace imam 42 godine i nisam gojazan. 176/82.Unapred hvala za odgovor i sve pohvale za ovaj sajt.
Odgovoreno: 09. 03. 2007.Majstorovic Radislav
Sweden
Poštovani gospodine Majstoroviću,
tegobe koje Vi opisujete ne liče na smetnje koje bi se javile kod oboljenja srca već liče na smetnje čoveka koji je napet, uznemiren i uplašen za svoje zdravlje, verovatno bez razloga. U Vašoj državi postoje divni uslovi za sport, bilo koja vrsta fizičke aktivnosti će Vam prijati i po mom mišljenju ukloniti taj neprijatan osečaj nedostatka vazduha. Ako je taj strah veoma jak, posetite neuropsihijatra, močda će neki blagi sedativ biti uspešan.
Postovana, prije 5 godina sam trosila velike kolicine antibiotika.Sada imam problem:u cervikalnom brisu su mi pronadjene bakterije,isto tako i u urinokulturi(to se stalno ponavlja).Naravno da trebam dobiti antibiotsku terapiju,ali posle samo jednog dana uzimanja antibiotika(bilo kojeg) javljaju se problemi:prolivi i grcevi.Ja jednostavno ne podnosim vise antibiotike,posle toga mi nalazi sesto znaju biti jos gori.Sta da radim?Imate li neki savjet za mene?Unaprijed hvala na odgovoru!
Odgovoreno: 09. 03. 2007.Postovana, ocigledno da ste neracionalno dobijali antibiotike i napravili ste disbiozu (poremecaj normalne bakterijske flore u organizmu). Predlazem Vam da koristite acidofilni jogurt (biojogurt), probiotik i vaginalete kantariona umesto antibiotika.
Postovana dr.Radovanovic,zelela bih da znam KOJI je pravilan nacin uzimanja tablete vit.C (znaci ne one sumece,vec one najjednostavnije upakovane u tabli,Galenika ih pravi,od 500mg),da li se POPIJU sa vodom ili se pak SISAJU kao bombone, ili,na kraju krajeva,nacin uzimanja ne menja njihov efekat i iskoristljivos od strane organizma?
Odgovoreno: 09. 03. 2007.Unapred HVALA.
Postovana Maja, vitamin C pripada grupi hidrosolubilnih vitamina, te se stoga koristi sa vodom. Greska je uzimati ga sa vrucim cajem jer se pri visokoj temperaturi razgradjuje i gubi efikasnost. Treba ga uzimati izmedju jela ili u toku jela (zajedno sa preparatima gvozdja, kada povecavaju njihovu resorpciju). Treba imati u vidu da je max dnevna doza 1000mg i ne treba je prekoraciti, pogotovu ko ima sklonost ka kalkulozi i mikrolijazi bubrega, ulkusnu bolest. Pacijenti koji uzimaju aspirin, antikoagulanse ili ginko bilobu imaju vecu sklonost krvarenju. Napomena: treba imati u vidu da prirodni izvori vitamina C (sveze voce i povrce) ima prednost nad suplementima.
Postovani doktore,
Odgovoreno: 09. 03. 2007.Procitala sam clanak o anemiji, ali nisam nigde nasla "slucaj" kao sto je moj. Poslednjom analizom krvi mi je ustanovljen nizak nivo gvozdja u serumu 8.9 umol/L, dok je hemoglobin 145, eritrociti 4.96, a hematokrit 0.425. Ponovila sam krvnu sliku i pokazali su mi se isti rezultati. Obicno anemija povlaci za sobom i nizi hemoglobin, sto nije slucaj kod mene. Kazite mi da li ovo ukazuje na nesto i sta bih eventualno trebala da proverim, naravno u konsultaciji sa lekarom, od kog, da napomenem, nisam dobila odgovor na moje pitanje. Izvinjavam se sto se vama obracam, ali na listi nabrojanih lekara iz raznih oblasti, nisam znala pod koju oblast spada moje pitanje.
Srdacan pozdrav
Poštovana, apsolutno nije tačna činjenica da anemiju prati i nizak nivo hemoglobina. Zbog sniženog nivoa gvoždja u serumu predlažem da konsultujete hematologa, koji će vam preporučiti ishranu bogatu gvoždjem ili upotrebu nekog od preparata gvoždja.
Postovani,
Odgovoreno: 09. 03. 2007.Zanima me gde bih detaljno mogao da se pregledam vezano za HIV.. U poslednjih 2 godine sam se kontrolisao 4 puta na HIV i rezultati su bili negativni Simptomi su mi blago crvenilo penisa,hemoroidi,malaksalost,blagi bilovi u rukama i nogama,bolovi u predelu donjeg dela kicme,imam lipome na par mesta izvrsio sam biopsiu na VMA,konstatovani su mi lipomi.Imam povisen holesterol 7. Radio sam sve moguce analize vezano za sifilis,hepatitis B i C bili su negativni. MOLIM VAS RECITE MI GDE DA SE OBRATIM DA ZASIGURNO ZAM DA LI SAM OBOLEO OD AIDS ili je to samo puka slucajnost.
Poštovani, sa obzirom da su Vam sve analize na pomenute bolesti negativne, to je znak da niste oboleli. Nikakva dalja ispitivanja nisu potrebna.
Prikazano 95481-95485 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke