Postovani gospodine Vec duze vrjeme sumnjam da imam neki problem sa srcom mada to medecinski jos nije potvrdjeno mada sam radio vise EKG testova itd.Ako vam kazem da skoro konstantno osecam trnenje u levoj strani tela tj levoj nozi i ruce.Veoma se brzo umaram i pod naporom osecam bolove u levoj strani grudnog kosa i veoma povecan puls.No to nisu neki bolovi vec nelagodan osjecaj koji se potspjesuje razmisljanjem u pogresnom smeru.Medjutim moj najvisi problem je sto nemogu da disem normalno stalno mi nedostaje vazduha i zevam kao riba na suvom .Povremeno mi je svaki treci udah vazduha "UZDISJ"koji obicno ne uspije pa sve izgleda kao borba da dodjem do vazduha.Neznam dali sve ovo ima neke veze sa srcom ali covek sa problemom u grudnom kosu lako postaje panicar.Inace imam 42 godine i nisam gojazan. 176/82.Unapred hvala za odgovor i sve pohvale za ovaj sajt.
    Majstorovic Radislav
    Sweden

    Odgovoreno: 09. 03. 2007.
    • Poštovani gospodine Majstoroviću,
      tegobe koje Vi opisujete ne liče na smetnje koje bi se javile kod oboljenja srca već liče na smetnje čoveka koji je napet, uznemiren i uplašen za svoje zdravlje, verovatno bez razloga. U Vašoj državi postoje divni uslovi za sport, bilo koja vrsta fizičke aktivnosti će Vam prijati i po mom mišljenju ukloniti taj neprijatan osečaj nedostatka vazduha. Ako je taj strah veoma jak, posetite neuropsihijatra, močda će neki blagi sedativ biti uspešan.