Postovani doktore,
    Procitala sam clanak o anemiji, ali nisam nigde nasla "slucaj" kao sto je moj. Poslednjom analizom krvi mi je ustanovljen nizak nivo gvozdja u serumu 8.9 umol/L, dok je hemoglobin 145, eritrociti 4.96, a hematokrit 0.425. Ponovila sam krvnu sliku i pokazali su mi se isti rezultati. Obicno anemija povlaci za sobom i nizi hemoglobin, sto nije slucaj kod mene. Kazite mi da li ovo ukazuje na nesto i sta bih eventualno trebala da proverim, naravno u konsultaciji sa lekarom, od kog, da napomenem, nisam dobila odgovor na moje pitanje. Izvinjavam se sto se vama obracam, ali na listi nabrojanih lekara iz raznih oblasti, nisam znala pod koju oblast spada moje pitanje.
    Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 09. 03. 2007.

    • Poštovana, apsolutno nije tačna činjenica da anemiju prati i nizak nivo hemoglobina. Zbog sniženog nivoa gvoždja u serumu predlažem da konsultujete hematologa, koji će vam preporučiti ishranu bogatu gvoždjem ili upotrebu nekog od preparata gvoždja.