Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Postovani, imam devojcicu od 5,5 godina koja od pre nepunih godinu dana ima stalno problem ojeda oko analnog otvora i spoljnih, a nekad i unutrasnjih usana vagine. Redovno bez izostataka odrzavam higijenu deteta, ali sam vec na granici. Uradila sam sva moguca ispitivanja, sto se stolice tice i na parazite i na gljivice i na bakterije, rezultati su uredni. Vodila sam je cak i kod ginekologa da joj urade bris koji je isto tako uredan. Svako vece u zavisnosti od ojeda, mazem je, pavlovicevom kremom, kantarionovim uljem, seba-med kremom, kanesten kremom (po preporuci ginekologa po potrebi), nivea kremom, ili nicim. Sve to daje vrlo kratke rezultate. Poslednjih nedelju dana pocela je ucestalo (oko 10-tak puta) da obavlja veliku nuzdu, koja je vrlo oskudna ili je cak ni ne obavi, ali postoji stalni nadrazaj za veliku stolicu. Stolica je ponekad malo sluzava. Inace dete redovno ide u kolektiv - obdaniste. Molim Vas, da mi date smernice kako da pomognem detetu. Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 02. 09. 2008.
    • Postovana, pokusajte sa kapsulama Probiotica 1x1 dnevno 5, nadam se da cee to reseiti sluzave stolice, ukoliko to ne pomogne obratite se decjem gastroenterologu. Pozdrav

  1. Nisam sigurna da li je moje pitanje bas za ovu oblast, ali probacu. Imam 17 god i u poslednje vreme osecam neku kiselost u ustima koja me nadrazuje i osecam se neprijatno, a cini mi se da ona prouzrukuje i neprijatan zadah kojeg nikako ne mogu da se resim. Ne znam da li je sve ovo uopste povezano s Vama,  ako jeste odgovorite mi sta je ta kiselost, kako da je se resim, kao i loseg zadaha. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 09. 2008.
    • Postovana, povecana kiselost u ustima je najverovatnije posledica vracanja kiselina iz zeluca u jednjak i u usta. Predlazem da uzimate lekove iz grupe inhibitora protonskre pumpe (Omeprol ili Controloc ili Nexium) 2x1 pola sata pre jela najmanje 4 nedelje. Pozdrav

  1. hvala vam puno na odgovora.hocu da vam jos pitam dali je aneurizna povezana sa Avm mozga,ili je mozda to i isto.hvala vam jos sedan put.

    Odgovoreno: 01. 09. 2008.
    • Poštovana, aneurizma i AVM (arterio-venska malformacija) su različite bolesti krvnih sudova mozga. Srdačan pozdrav.

  1. Gde se u Srbiji moze uraditi stereotaksicna biopsija? I kakva je procedura prilikom takve biopsije? Hvala!

    Odgovoreno: 01. 09. 2008.
    • Poštovani, na žalost, nigde u Srbiji odnosno ni u jednom neurohirurškom centru u Srbiji nije moguće obaviti stereotaksnu biopsiju zato što u Srbiji ne postoji oprema-tehnički preduslovi za tu vrstu intervencije. Srdačan pozdrav.

  1. Veoma mi je važno i hitno da dobijem informaciju koji lekar i gde se bavi problemom shunt-a za drenažu likvora kod hydrocefalusa. Konkrentno gde i ko ima najviše iskustva u ovoj oblasti u našoj zemlji.

    Odgovoreno: 01. 09. 2008.
    • Poštovani/poštovana, operacije drenaže likvora pretstavljaju jednu od osnovnih operacija u neurohirurgiji tako da svi centri u Srbiji odnosno neurohirurzi u njima imaju dovoljno iskustva u ovoj oblasti. Ako ste i dalje u dilemi možete se obratiti Klinici za neurohirurgiju VMA u Beogradu. Srdačan pozdrav.

Prikazano 86871-86875 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460