Poštovani doktore, mom suprugu često izadju sitne potkožne bubuljice na testisima koje posle odredjenog vremena nestanu. Pre desetak godina imao je jaku upalu testisa i pio je neke jake antibiotike. Molim Vas da mi odgovorite zbog čega se bubuljice javljaju i da li navedeno može da utiče na normalnu reprodukciju spermatozoida? U braku smo skoro godinu dana i jos nemamo dece. Moj suprug sada ima 30 godina. Unapred puno hvala!

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Mislim da sam na ovo pitanje vec odgovorio, ali da ponovim da pojava bobuljice nema veze sa upalom testisa, kao i sa reprodukcijom. One se javljaju jer se izvodni kanali tih zlezda zacepe i upale. Kod nekog cesce, kod nekoga ne. Upala testisa moze ostaviti posledice, tako da savetujem da uradite spermogram i UZ testisa. dr Vojinov