Rodena je beba u terminu, ali se testisi nisu spustili u mosnice, ultrazvukom doktori ih nisu vidjeli u kanalu. Postoji li mogucnost da su negdje u trbusnoj duplji ili ih uopste nema. Zabrinuta tetka.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Naravno da dete ukoliko ima karakteristike spoljasnje muske polne organe ima i testise. Inace oni i ne krecu iz kanala vec iz trbusne duplje i ngde na tom putu mogu da zastanu (kriptorhizam). Potrebno je pracenje od strane decije urologa i procena koliko treba cekati da se oni sami spuste i kada treba i na koji nacin intervenistati da bi se oni spustili u normalan polozaj. dr Vojinov