Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    Posle 40-dnevnog krvarenja mi je urađena explorativna kiretaža posle koje sam krvarila još 12 dana. Na patohistološkom nalazu je pisalo polip. Sada nakon nepunih mesec dana dobila sam ciklus koji traje 10 dana i ne deluje kao da će stati. Da li je normalno da toliko dugo krvarim i koliko se još dana toleriše.
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      nije normalno da tako dugo krvarite, pošto je phd pokazao da se radi o dobročudnom polipu potrebno je da se javite vašem ginekologu kao bi vam preporučio hormonalnu terapiju koja bi zaustavila krvavljenje.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    na kojim sve delovima ženskog polnog organa mogu da se razviju miomi, i sta zapravo izaziva ove pojave?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      miomi su dobroćudni tumori materice i nastaju od glatke muskulature krvnih sudova materice.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    od kako mi je devojka a sada žena ostala u drugom stanju mi ne vodimo ljubav (ne spavamo) za 2 dana ulazi u 3 mesec. Mi od tada zbog straha da nešto ne naškodimo bebici nemamo seksualni odnos. Da li je to ispravno i da li se uopšte sme voditi ljubav u trudnoći, kad i u kom periodu?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      možete imati odnose bez problema ukoliko je trudnoća bez komplikacija, tj bolova, krvarenja. Odnos imati u bočnom položaju ili vaša supruga gore ali ne u klasičnoj ili nekoj drugoj poziciji.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    trudna sam, 17n. Prije par dana na vešu sam primetila braon sekret u tačkastoj formi. Od starta trudnoće imam bolove i napetost u dnu stomaka pa sam pila dabroston a posle dodat i apaurin i buscol, po potrebi. Nakon tog sekreta javila sam se gin. Utvrđen pojačan tonus uterusa, cervikalni kanal 2,8mm a grlić pregledom spolja zatvoren. I trag stare krvi na rukavici. Dao mi je ginipral i isoptin i strogo da mirujem. Sad me zanima, da li pod ovom terapijom sekret treba da stane jer danas mi je 4. dan kako to pijem a on je i dalje prisutan. Koliko dana to mogu da tolerišem jer mi je gin rekao da dođem na kontrolu za 14 dana. Ako sekret ne stane da li se trebam javiti ranije ili? Na uzv beba i posteljica bili ok.
    Unapred hvala na savetu i odgovoru

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      navedena simptomatologija govori u prilog pretećem pobačaju, terapiju koju vam je preporučio vaš ginekolog je dobra ali gynipral se može uzimati na svaka 3, svaka 4 ili svakih 6 sati u ovisnosti o intenzitetu kontrakcija. Grlić vam je skraćen te kada prestanu kontrakcije verovatno će se trebati uraditi serklaž. U svakom slučaju javite se ginekologu i pre zakazanog termina. Pozdrav

  1. Veliki pozdrav.
    Prije 3 godine rodila sam djete prvo prirodnim putem sada bih željela da opet rodim ali mi se neda u zadnja tri mjeseca krvarim i po dva puta u mjesecu išla sam ginekologu al kažu da je sve u redu šta treba da uradim da bih zatrudnila u skorije vrijeme Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prvo treba ustanoviti zbog čega krvarite tako učestalo. Treba uraditi jedan kvalitetan ultrazvučni pregled da bi se videlo zbog čega krvarite, a za to postoji razlog. Kada to ustanovite javite se pa će mo vam dati preporuku za stimulaciju ovulacije, Pozdrav

Prikazano 72956-72960 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460