Poštovani,
    trudna sam, 17n. Prije par dana na vešu sam primetila braon sekret u tačkastoj formi. Od starta trudnoće imam bolove i napetost u dnu stomaka pa sam pila dabroston a posle dodat i apaurin i buscol, po potrebi. Nakon tog sekreta javila sam se gin. Utvrđen pojačan tonus uterusa, cervikalni kanal 2,8mm a grlić pregledom spolja zatvoren. I trag stare krvi na rukavici. Dao mi je ginipral i isoptin i strogo da mirujem. Sad me zanima, da li pod ovom terapijom sekret treba da stane jer danas mi je 4. dan kako to pijem a on je i dalje prisutan. Koliko dana to mogu da tolerišem jer mi je gin rekao da dođem na kontrolu za 14 dana. Ako sekret ne stane da li se trebam javiti ranije ili? Na uzv beba i posteljica bili ok.
    Unapred hvala na savetu i odgovoru

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      navedena simptomatologija govori u prilog pretećem pobačaju, terapiju koju vam je preporučio vaš ginekolog je dobra ali gynipral se može uzimati na svaka 3, svaka 4 ili svakih 6 sati u ovisnosti o intenzitetu kontrakcija. Grlić vam je skraćen te kada prestanu kontrakcije verovatno će se trebati uraditi serklaž. U svakom slučaju javite se ginekologu i pre zakazanog termina. Pozdrav