ja vam se unapred jako, jako izvinjavam što ću vam opet oduzeti vaše dragoceno vreme. A ujedno i jako zahvaljujem na vašem olakšavajućem odgovoru. Mene još uvek iz svega brine samo još jedna stvar, ja nisam primio tetanus u roku od 48 sati, da li bih mogao primiti i posle toliko vremena. I koliko je opasno ako ga uopšte ne primim? Žica kao što ste vi naglasili nije prekrivena zemljom jer se radi o gornjem delu žice, nije zarđala, rana nije natekla, posle jednog dana počela je da se stvara krasta i za sada dobro zarasta. Jedino što me malo peče rana a ponekad zaboli ruka. Dosta puta sam ranije padao i povređivo se sa dosta krvi, ali nikada nisam primio tetanus kada bi se to desilo i nikada mi ništa nije bilo. Jedino sam sada za svaku stvar uvek preplašen i uvek mislim da ce mi se desiti najgore, inače sam u zadnjih nekoliko godina veliki pesimista iako se trudim da to ne budem. Doktore hvala vam na velikom razumevanju, strpljenju, i na tome što ste spremni da otklonite sumnje i strahove i da pacijentima učinite život lepšim. Takđje sam sajt sam već posećivo za neka druga pitanja i uvek sam dobio pozitivan i ohrabljujući odgovor
molim vas da mi odgovorite na moje pitanje pošto sam prilično zabrinuta. Trenutno sam u 8. mjesecu trudnoće, prije 1 mjesec na zahtjev doktorice napravila sam nalaz torch. Pored starih antitela, pronađen mi je slabo pozitivan cmv igm 0.769 index, prije nekoliko dana ponovila sam nalaz i sada je pozitivan 0.647 index. U oba slučaja cmv igg je pozitivan 250 au/ml. Malo me bune rezultati pošto je prvi viši indeks a slabo je pozitivan dok drugi niži-pozitivan. Moja doktorica mi je rekla jako malo informacija, skoro ništa samo da pokažem pedijatru kada se porodim. Zbog ne informisanosti pronašla sam literaturu i pomoću interneta saznala sve najgore o tom virusu i koliko je ustvari štetan za plod. Molim vas da mi objasnite kako je to u praksi i koliko uopšte treba da budem zabrinuta vezano za to.
verovatno ste iamali blagu infekciju citomegalovirusom, koju niste prepoznali. Organogerneza je davno završena te ne treba očekivati neke malformacije ploda ali bih vam ja preporučio jedan eksperntni ultrazvuk kod nekog vrsnog ginekologa ultrasoničara koji bi posebnu pažnju obratio na srce i cns ploda.
Spontani je bio pre nešto više od 3 meseca, i već su prošla tri ciklusa. Pobačaj je bio u 22 ned. trudnoće. Pošto se osećam dobro, planiram uskoro trudnoću i uradila sam papa test (ii grupa) i vag.sekret (iii grupa). U bolnici su mi rekli da uradim torch, ali dr u domu zdravlja kaže da nije potrebno pa mi ne da uput. Ja ću ipak uraditi test privatno. Da li je potrebno da uradim bris na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu ili je dovoljno što sam uradila grupu sekreta? Inače imam 33 god. i dvoje dece, a nikakvih gin. problema.
uradite sve te nalaze što ste ih lepo naveli, a preporuka je da ostante trudni 6 meseci nakon prethodno neuspešne trudnoće, potrebno je obratiti pažnju na grlić materice jer je verovatno insuficijencija grlića materice, neki rascep ili slično dovelo do tako visokog pobačaja, te bi u sledećoj trudnoći možda trebalo uraditi serklaž.
molim vas za pomoć. U urinu mi je utvrđeno prisustvo e.coli, pa me interesuje da li moj partner treba da uradi pretrage i kolika je mogućnost prenošenja sexualnim odnosom u periodu dok sam pod terapijom?
Postovani, imam 23 godine a nevinost sam izgubila pre 2 godine i u poslednja 3 odnosa imam kratkotrajni bol koji se javlja samo na pocetku odnosa a koji je pracen krvavljenjem. Krv ide malo ali sam ipak uplašena!
Poštovani, svako krvavljenje zahteva da se javite na ginekološki pregled, kako bi se stvarno videlo da li je kontaktno krvavljenje ili pak je razlog neki drugi-. Pozdrav
Prikazano 72961-72965 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke