Poštovani,
    Spontani je bio pre nešto više od 3 meseca, i već su prošla tri ciklusa. Pobačaj je bio u 22 ned. trudnoće. Pošto se osećam dobro, planiram uskoro trudnoću i uradila sam papa test (ii grupa) i vag.sekret (iii grupa). U bolnici su mi rekli da uradim torch, ali dr u domu zdravlja kaže da nije potrebno pa mi ne da uput. Ja ću ipak uraditi test privatno. Da li je potrebno da uradim bris na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu ili je dovoljno što sam uradila grupu sekreta? Inače imam 33 god. i dvoje dece, a nikakvih gin. problema.
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      uradite sve te nalaze što ste ih lepo naveli, a preporuka je da ostante trudni 6 meseci nakon prethodno neuspešne trudnoće, potrebno je obratiti pažnju na grlić materice jer je verovatno insuficijencija grlića materice, neki rascep ili slično dovelo do tako visokog pobačaja, te bi u sledećoj trudnoći možda trebalo uraditi serklaž.