Poštovani,
    molim vas da mi odgovorite na moje pitanje pošto sam prilično zabrinuta. Trenutno sam u 8. mjesecu trudnoće, prije 1 mjesec na zahtjev doktorice napravila sam nalaz torch. Pored starih antitela, pronađen mi je slabo pozitivan cmv igm 0.769 index, prije nekoliko dana ponovila sam nalaz i sada je pozitivan 0.647 index. U oba slučaja cmv igg je pozitivan 250 au/ml. Malo me bune rezultati pošto je prvi viši indeks a slabo je pozitivan dok drugi niži-pozitivan. Moja doktorica mi je rekla jako malo informacija, skoro ništa samo da pokažem pedijatru kada se porodim. Zbog ne informisanosti pronašla sam literaturu i pomoću interneta saznala sve najgore o tom virusu i koliko je ustvari štetan za plod. Molim vas da mi objasnite kako je to u praksi i koliko uopšte treba da budem zabrinuta vezano za to.
    Unapred zahvalna, Gordana

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno ste iamali blagu infekciju citomegalovirusom, koju niste prepoznali. Organogerneza je davno završena te ne treba očekivati neke malformacije ploda ali bih vam ja preporučio jedan eksperntni ultrazvuk kod nekog vrsnog ginekologa ultrasoničara koji bi posebnu pažnju obratio na srce i cns ploda.