Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    Suprug je bio pre mesec dana kod doktora i imao je smanjen broj spermatozoida i malu pokretljivost i pored vitamina sant-e-gal mu je prepisao proxeed pulvis da ga pije 3 meseca. Ja sam na internetu našla da je po sastavu taj lek isti kao i lek nicetil koji se može naći samo u Italiji. Da li je to tačno i da li bi mogla da se uzdam u delovanje proxeed-a?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      da lekovi su slični i imaju istu namenu. Koliko možete da se uzdate je već pitanje, lekovi ovog tipa su relativno uspešni. To sve zavisi od stanja spermograma i razloga koji su do toga doveli. Ali ja uvek verujem da će sve biti dobro.
      Pozdrav

  1. Poštovani!
    Javljala sam vam se prije povodom ugradnje stenta kod supruga starog 41 godinu i tada ste mi rekli da treba da uzima plavix godinu dana. Bio je na kontroli i svi su nalazi dobri, holesterol više nego prepolovljen, ekg u redu i uopšte nalazi dobri da ne duljim. Na upit o plavixu koji mu je inače prepisan samo tri mjeseca, doktor je rekao da ne postoji ni jedan razlog zašto bi nastavio sa lijekom godinu dana i da zato nema potrebe.
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovana gospođo,
      ne znam odakle ste, ne znam ko je doktor vašeg supruga ali je očito da ne prati terapiju takvih pacijenata. Sve preporuke i studije jasno govore da je za pacijente bolje ako plavix koriste godinu dana, čak se proverava i duži efekat. Ako doktor neće da vam propiše lek ("Nema potrebe") onda ga kupujte jer on nema alternativu. Imam dosta pacijenata kojima sam ugradio više od jednog stenta i koji ga uzimaju preko godinu, čak i dve. Pacijentkinja kojoj sam ugradio 6 stentova ga pije 23 meseca.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Pre nedelju dana mi je rađena laparoskopija prilikom koje mi je odstranjen levi jajovod. Problem je u tome što posle toliko vremena i dalje osećam bolove u stomaku, doktori kažu da je to od zaostalog ugljen dioksida koji se upumpava prilikom zahvata. Zanima me da li je to normalna pojava i sta da preduzmem ako bolovi ne prestanu. Moje lično mišljenje da ne bi trebalo toliko da traje.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      moguće je da navedene tegobe imate i do 2 nedelje posle laparaskopije. Uzmite neki analgetik.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    partner i ja već duži period pokušavamo dobiti bebu, ali nam ne ide. Isprovocirani neuspjelim pokušajima, partner je uradio spermatogram i nalaz je sljedeći: volumen: 1,5 leukociti: poz eritrociti: poz ph: 8,5 boja: o.b. viskozitet: pojačan ukupan br: 60 ukupna pokretljivost: 50% stepen pokretljivosti: +++ vitalitet: <50% napomena: oko 50% spermatozoida zadovoljavajućeg stepena pokretljivosti, ali kružnog kretanja. Za početak mu je prepisan dovicin? Ja trenutno imam neku infekciju koju liječim. Imam 31 god, a partner 39. Na kraju svega dr nam je rekao da je nalaz jako loš, i da je sa ovakvim nalazom teško doći do začeća. I da sam se trebala ranije sjetiti? Molim vas možete li prokomentarisati nalaz i pojasniti može li se popraviti stanje? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno vas partner ima infekciju koja smanjuje broj i pokretljivost spermatozoida, u spermatogramu ne sme da bude više od jednog leukocita a eritrocita nikako, verovatno ima prostatitis i ja vam preporučujem da se uradi jedan urološki pregled sa ultrazvučnim pregledom prostate. +
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    imala sam pobačaj prošlog jula. Od tad vučem kandidu koju sam napokon zalečila prošlog meseca. Već mesecima ne jedem slatko zbog kandide. Poslednjih nedelju dana mi se javlja glavobolja i blaga vrtoglavica, ne znam da li to ima veze sa šećerom ako je nizak? Ne znam da li je značajno da pomenem da 10 dana pijem folnu kiselinu 2,5 mg dnevno, da li to može da ima neke veze? Da li trebam da uradim neke analize?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      izmerite krvni pritisak, prekontrolišite krvnu sliku i obavite jedan internistički nalaz. Da li ste uradili u dijagnostici šečerne bolesti ogtt.
      Pozdrav

Prikazano 72926-72930 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460