Poštovani!
    Javljala sam vam se prije povodom ugradnje stenta kod supruga starog 41 godinu i tada ste mi rekli da treba da uzima plavix godinu dana. Bio je na kontroli i svi su nalazi dobri, holesterol više nego prepolovljen, ekg u redu i uopšte nalazi dobri da ne duljim. Na upit o plavixu koji mu je inače prepisan samo tri mjeseca, doktor je rekao da ne postoji ni jedan razlog zašto bi nastavio sa lijekom godinu dana i da zato nema potrebe.
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovana gospođo,
      ne znam odakle ste, ne znam ko je doktor vašeg supruga ali je očito da ne prati terapiju takvih pacijenata. Sve preporuke i studije jasno govore da je za pacijente bolje ako plavix koriste godinu dana, čak se proverava i duži efekat. Ako doktor neće da vam propiše lek ("Nema potrebe") onda ga kupujte jer on nema alternativu. Imam dosta pacijenata kojima sam ugradio više od jednog stenta i koji ga uzimaju preko godinu, čak i dve. Pacijentkinja kojoj sam ugradio 6 stentova ga pije 23 meseca.