Poštovani,
    partner i ja već duži period pokušavamo dobiti bebu, ali nam ne ide. Isprovocirani neuspjelim pokušajima, partner je uradio spermatogram i nalaz je sljedeći: volumen: 1,5 leukociti: poz eritrociti: poz ph: 8,5 boja: o.b. viskozitet: pojačan ukupan br: 60 ukupna pokretljivost: 50% stepen pokretljivosti: +++ vitalitet: <50% napomena: oko 50% spermatozoida zadovoljavajućeg stepena pokretljivosti, ali kružnog kretanja. Za početak mu je prepisan dovicin? Ja trenutno imam neku infekciju koju liječim. Imam 31 god, a partner 39. Na kraju svega dr nam je rekao da je nalaz jako loš, i da je sa ovakvim nalazom teško doći do začeća. I da sam se trebala ranije sjetiti? Molim vas možete li prokomentarisati nalaz i pojasniti može li se popraviti stanje? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatno vas partner ima infekciju koja smanjuje broj i pokretljivost spermatozoida, u spermatogramu ne sme da bude više od jednog leukocita a eritrocita nikako, verovatno ima prostatitis i ja vam preporučujem da se uradi jedan urološki pregled sa ultrazvučnim pregledom prostate. +