Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    pišem vam po drugi put i molim za odgovor. 1) imam blage bolove u donjem desnom predelu. Nedavno sam imala upalu jajnika i koristila antibiotik i bilo je ok. Sada sam uzimala palitrex ali nema promena. Šta bi mogla da uzmem, i koliko može biti ozbiljna upala jajnika. Do pre mesec dana ginekološki pregled je bio u redu papa ii, bris samo iii i kolposkopija ok. 2) prošle godine sam skidala kondilome i ostali su mi ožiljci. Kako to mogu rešiti, i pošto je bitno jačanje imuniteta već 5 meseci koristim ecomer, koliko je dugo potrebno da jačam organizam?
    Hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      upala jajnika je prilično ozbiljna stvar. Ona se nakon korišćenja terapije može pritajiti a zatim ponovo manifestovati ako problem nije u celosti rešen. Posledice ne lečene ili ne dovoljno lečene upale mogu biti stvaranje priraslica i problemi sa jajovodima koji u izvesnim slučajevima kasnije dovode do problema sa zatrudnjivanjem. Zato je bitno odraditi labaratoriju i proveriti faktore upale, odraditi briseve, u prvom redu bris na chlamidiju, parazit koji živi unutar ćelija, na daje neke karakteristične simptome, a u prvom redu se okrivljuje za upalne procese na jajovodima i probleme steriliteta. Grupa sekreta iii govori u prilog prisustva bakterija u sekretu te je neophodno koristiti terapiju vaginaletama. Lek izbora u vašem slučaje bio bi caps. Dovicin od 100 mg 2x dnevno, ako ga već niste ranije upotrebljvali i ako niste alergični na taj lek. Lekar će vam savetovati kako se koristi, propisati vaginalete. 2)ožiljci od kondiloma su mogući ukoliko ste ih odrađivali radiotalasima. Postoje kreme koje se koriste za uklanjanje inače i ostalih vrsta ožiljaka na telu, ali iskustveno, njihov učinak može biti mali. Probajte sa contratubexom. Takodje je razumljivo sto vam je ginekolog savetovao podizanje imuniteta, jer ispoljavanje svake virusne infekcije je odraz neadekvatnog imunog odgovora. Povedite računa o ishrani i fizičkoj aktivnosti, a korišćenje preparata nastavite jos mesec dana, a onda kako vam prija. Imunostimulator vam ne mogu nauditi.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    poslednju menstruaciju sam imala 28.04. Uradila sam test pozitivan je na trudnoću, kod doktora na kontroli na ultrazvuku ustanovljena je tudnoća mada je jako mala da bi se vidjela, a doktor kaže 60% je siguran da sam trudna. Prva mi je trudnoća, teško mi je ali moram abortirati. Imam 28 godina, desilo se s osobom s kojom nije trebalo, a od januara sam koristila terapiju koju mi je dermatolog prepisao tretinoin 0.05 + panthenol krem, za akne s kojima se godinama borim. I strogo podvukla da trudnoća ne dolazi u obzir, jer pretpostavljam da plod može biti oštećen. Ginekologu sam rekla za tu terapiju, rekao je da može biti problem ta krema. U četvrtak idem ponovo na kontrolu, pa sam mislila doktora pitati za abortus. Znam da ni jedan doktor ne preporučuje da se prva trudnoća prekida ali ja moram. Svjesna sam rizika i jako, jako, jako se brinem, i duša mi se kida kad pomislim da moram abortirati. Molim vas recite mi, da li je to bolje u državnoj ustanovi uraditi ili je svejedno, bilo privatno ili bolnica. Da li se može raditi u lokalnoj anesteziji? Hoću li opet imati bebu? Molim vas odgovorite mi!
    Pozdrav

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      naravno da kao lekar moram napomenuti da je abortus najgori moguci vid kontracepcije, ali i to da svaka žena ima pravo na sopstveni izbor. Ukoliko ste sigurni u svoju odluku idealno vreme za prekid trudnoće je između 6 i 8 nedelja, mada su zakonski okviri do 10 te. Abortus se moze odraditi i u lokalnoj anesteziji, ali vam je moj savet da to odradite u intravenskoj analgeziji (vrsti anestezije koja će vas lako uspavati, kompletno obezboleti, a nije duboka anestezija kao kod ozbiljnih opreativnih zahvata). Abortusi su danas rutina te se podjednako dobro sprovode kako u državnim tako i u privatnim ustanovama. Naravno da nose određenu vrstu rizika, ali to se dešava u retkim i izuzetnim slučajevima. Ako se tako nešto desi postoji opravdana bojazan za naredne mogućnosti zatrudnjivanja, ali ponavljam da se to dešava samo izuzetno. Najbitnija u svemu je vaša odluka i poverenje u svog ginekologa.
      Pozdrav

  1. Poštovana,
    Da li je moguća trudnoća, ako je snošaj izvršen prvi dan menstrualnog ciklusa?
    Hvala

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      verovatnoća da se to desi je minimalna, 0,01% . Pre svega zato što se tada nikako ne očekuje ovulacija, menstrualna krv stvara prepreku spermatozoidim na svom putu. Zato se opustite i ne razmišljajte u tom pravcu (mada moram napomenuti da u prirodi ipak postoje stvari koje se desavaju i protiv pravila,. To je onaj procenat s pocetka).
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    imam 25 godina, nakon biopsije mozaika na grliću materice patohistološki nalaz glasi: cervicitis chronica cum metaplasia squamosa epithelii superficialis et glandularis et coilocytosis focalis.Molim vas da mi pojasnite dijagnozu. Papa je II grupa i uz to stoji colpitis, koilocitoza. Da li koilocitoza govori da su mi se kondilomi opet pojavili, premda sam ih već uklonila, ili označava samo prisustvo HPV virusa?
    Veliko hvala pozdrav

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      koilociti su ćelije u kojima je prisutan virus, i dokazuju se u papa razmazu i biopsijom. Prevod vaseg hp nalaza glasi: hronična upala grlića sa metaplazijom (sazrevanjem) površinskog i žlezdanog epitela i fokalnom koilocitozom. S obzirom da ste kondilome već uklanjali (kada, i sa koje lokalizacije, i da li su spaljivani i sa grlica ili ne?) najbolje je konsultovati ginekologa koji je intervenciju odradio. Promena vaše vrste, s obzirom da je papa dobar, može se pratiti naredne 2 godine uz obaveznu primenu vaginaleta (colpitis znači infekciju u vagini koja moze biti bakterijske ili gljivične prirode). Hpv može i spontano isčeznuti u navedenom periodu ako je imuni odgovor adekvatan. Ako i nakon navedenog perioda promena u vidu mozaika na vašem grliću postoji potrebno će biti taj grlić ponovo odraditi ali uz takođe prethodno ponovljenu novu biopsiju.
      Pozdrav

  1. Poštovanje dokorka
    moje pitanje je: 21 maja sam imala ovulaciju i istog dana odnos sa suprugom. Nekoliko dana kasnije počele su da me bole grudi a znam da ne treba da dobijem menstruaciju sve do 8 juna! Da li treba da proverim putem testa i da li je je moguće da sam trudna i da se pokaže tako brzo? Iskreno vas molim da mi odgovorite jer sam nestrpljiva da saznam da li da uzmem test da se ne bi razočarala!
    Unapred veliko hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      razumem vašu nestrpljivost, ali apsolutno tačan odgovor bez nekih dodatnih informacija teško je dobiti. Zapravo važno je da li i inače imate bolno osetljive grudi predmenstrualno ili ne. Postoje testovi za rano otkrivanje trudnoće: baby dip, baby rapid,. . . Paleta je široka a farmaceuti ih znaju, ali je važno napomenuti da postoji i 1-5% lažno pozitivnih nalaza. Najpouzdanija potvrda je odredjivanje jednog hormona iz krvi: beta hcg čije dvocifrene vrednosti već nekoliko dana od začeća ukazuju da se nešto dešava. Vaš ginekolog će vam savetovati da sačekate izostanak menstruacije, i ukoliko kašnjenje iznosi više od 5-7 dana ultrazvučna potvrda neće izostati. Srećno.
      Pozdrav

Prikazano 72806-72810 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460