danas mi se pojavila crna mrlja na desnom oku, ubrzo posle nisam videla na pola oka pošto je druga polovina bila zatamljena. To sve je trajalo nekih 10 minuta. Interesuje me šta bi to moglo biti?
može biti problem samog oka ali i cirkulacije. Javite se prvo oftalmologu a potom po potrebi neurologu gde bi trebalo da uradite dopler krvnih sudova vrata i ct ili mr mozga. Javite se sa nalazima.
snimio sam vrat i dijagnoza je cevirkularna spondiloza imam vertoglavice uradio sam i krvnu sliku sve je u redu pritisak je 130na85 samo dopler krvnih sudova nisam uradio i to nemam pojma gde se radi pošto sam iz Preševa iz juga takvi snimak kod nas nema imam 38 godina imam. Šta mi vi preporučujete da radim sve sam probao ali ništa jedino mi pomaze lekovi za smirenje bromozepam 1.5 ali to nemogu stalno da pijem
našli smo uzrok vrtoglavica, to je spondiloza koja pritiska na vratne krvne sudove. Ja mislim da imate u Vranju dopler krvnih sudova vrata. Ako ne imate u Nišu i u državnim i u privatnim ustanovama. Javite se sa nalazom. Što se tiče laboratorije kakvi su vam trigliceridi i holesterol.
moj suprug je pre 6 meseci u 41. godini imao moždani udar. Dijagnoze hemiplegia 1 sin, hemihipoestesia 1 sin, hemianopsija homonima 1 sin, infarctus cerabri tpo 1 dex, occlusio aci dex, hypertensio art. Terapija aggrenox 250 2x1, enalapril 10 2x1. Bio je na rehabilitaciji u Slankamenu i Mladenovcu. Ct glave pokazuje ishemijsku leziju u temporalnom režnju sa zahvatanjem parijetalnog režnja u zoni irigzcije cerebri medije. Komorni sistem je lako asimetričan i proširen na račun temporalnog roga itrigonuma desne laterarne komore. Moždano stablo je normalane morfologije. Veoma teško i sporo se oporavlja. Molim vaše iskreno mišljenje i savet o daljem oporavku.
uzrok šlogu je najverovatnije potpuno začepljenje desne karotidne arterije. Zbog toga je i šlog veliki kao i posledice. Kakva mu je laboratorija. Da li ima problema sa govorom. Potrebno je uporno vežbanje uz terapiju koju već prima eventualno dodati tbl. Sortis 40mg 1 uveče i tbl. Tanakan 3x1.
imam jedan problem već tri sedmice ne znam šta je u pitanju, imam nekako neku tegobu u penisu i ispod njega kao neko žiganje između jaja i čmara više u ljevoj strani tegobe su čas u penisu čas dole čas oko njega. Kad spavam i kad ustanem ništa ne osjećam tek nakon par sati i posle onda cjeli dan. Oženjen sam i u braku sam 3 godine ima jedno djete žena mi u zadnje vrjeme ima probleme sa bjelim pranjem i sad je svrbi pa je dobila nekakve vaginalete da li je to možda sve nekako povezano. Uz to vadio sam nalaz urina i on je dobar, inače imam problema sa kičmom ima diskus herniju šta bi po vama bilo da treba da mislim
što se tiče tegoba sa penisom tu vam može pomoći urolog ili ako postoje promene spolja dermatovenerolog. Što se tiče discus hernie ona ne daje te tegobe, tu je bitna fizikalna terapija uz lekove protiv bolova, na pr. Tbl. Dexomen 2x1, tbl. Mydocalm 3x1 i izbegavanje dizanja tereta.
Da li se diabetes mellitus tip 1 nasleđuje, i da li postoji verovatnoća da i moja deca obole, ukoliko moj suprug, njegov otac i deda takođe boluju od DM
postavlja se pitanje, da li vaš suprug, vaš svekar i njegov otac svi boluju od tip 1 diabetes mellitusa ili boluju od tipa 2 a na terapiji su insulinom? Udeo naslednih faktora u nastanku tipa 1 nije još uvek dovoljno rasvetljen. Za tip 2 je karakteristično poligensko nasleđivanje što znači da su za nastanak bolesti bitni i nasledni, ali i faktori kakvi su životne navike, način ishrane, fizička aktivnost. . .
Prikazano 72801-72805 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke