Kada počnem da se znojim i kada mi je vruće javlja mi se svrab i peckanje po koži glave, vratu, ramenima, grudima i leđima. To traje odprilike izmedju jedan i pet minuta u zavisnosti od toga koliko mi je vruće ili koliko sam se oznojio. Svrab i peckanje se najprije i najviše javljaju na koži glave.
pretpostavljam da se vaše pitanje odnosi na razloge svraba koji osećate. Vaš opis odgovara oboljenju koje se naziva holinergijska urtikarija, ili alergijska reakcija na toplotu. Može da se javi prilikom obilnog znojenja zbog vežbanja i napora, ali i kod izlaganja suncu (ne treba mešati sa alergijom na sunčevu svetlost), kod znojenja prilikom uzimanja jako začinjene hrane, kod znojenja zbog straha i sl. Lečenje uglavnom podrazumeva izbegavanje situacija gde se obilno znojite, nošenje adekvatne odeće i ako su promene jako izražene uzimanje lekova protiv alergije (claritine, aerius i sl)
imam 26 godina i primjetila sam da mi u zadnje vrijeme pojačano rastu dlake na licu kao i na ostalim dijelovima tijela. Radila sam nalaze hormona i svi su u redu, osim što mi je t4 u malom porastu zanima me šta sve može biti uzrok tomu i postoji li neki preparat za efikasno uklanjanje i sprečavanje rasta dlačica.
ponekad je veoma teško, ili nemoguće utvrditi uzroke pojačane maljavosti. Nekad se radi o porodičnoj predispoziciji. Bez obzira na uzrok, metode uklanjanja neželjenih dlaka su iste - mogu biti privremene i trajne. Verujem da vam je privremeno uklanjanje dlačica poznato (razni oblici depilacije voskom, kremovima i sl). Trajno uklanjanje je moguće elektrolizom korena dlake ili laserom. Za ovo poslednje posetite dermatologa.
Imao sam seks bez zaštite, posle par dana se javio svrab i crvenilo na glaviću. Nije bilo bubuljičica. Nekoliko dana sam tretirao rastvorom hipermangana i bilo je bolje. Međutim posle desetak dana se javja blagi svrab i sitne bubuljice u korenu glavića. Mislim da su u pitanju gljivice. Čime je najbolje lečiti?
pre par dana sam radila emng lumbalnog dela kičme i zaključak glasi: emng nalaz u celini upućuje na hroničnu radikulopatiju nivoa l5-s1 levo sa znacima aksonskog trpljenja korena s1 levo jakog stepena izraženosti. Zanima me koliko je to i da li je opasno? P.S. Takođe piše da se pregledom ispitivanih mišića registruje produžena inserciona aktivnost u m.abd.haucis levo gde su registrovani denervacioni potencijali tipa fibrilacije i fascikulacije u većoj meri. Zanima me šta to znači.
radi se o teškom deformitetu kičme u slabinskom delu, tj. discus herniji koja vam pravi problem. Ne znam kakve su vaše tegobe ali na osnovu nalaza emng (verovatno imate i mr ili ct ls kičme) preporučujem da se javite neurohirurgu.
Imam jedan problem, osjećam trnjenje nogu i ruku, prstiju predjelu šake i stopala, bol u koljenima i u kičmi. Pri hodanju nestabilnost. Molim da mi odgovorite o kakvom se oboljenju radi i kako se liječi.
Prikazano 72796-72800 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke