Poštovani,
    imam 26 godina i primjetila sam da mi u zadnje vrijeme pojačano rastu dlake na licu kao i na ostalim dijelovima tijela. Radila sam nalaze hormona i svi su u redu, osim što mi je t4 u malom porastu zanima me šta sve može biti uzrok tomu i postoji li neki preparat za efikasno uklanjanje i sprečavanje rasta dlačica.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 01. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ponekad je veoma teško, ili nemoguće utvrditi uzroke pojačane maljavosti. Nekad se radi o porodičnoj predispoziciji. Bez obzira na uzrok, metode uklanjanja neželjenih dlaka su iste - mogu biti privremene i trajne. Verujem da vam je privremeno uklanjanje dlačica poznato (razni oblici depilacije voskom, kremovima i sl). Trajno uklanjanje je moguće elektrolizom korena dlake ili laserom. Za ovo poslednje posetite dermatologa.