Poštovani,
imam 34 godine, i redovnu menstruaciju. Zadnji put menstruacija mi je bila oskudnija, i kraće je trajala. Inače, od kad sam počela dobijati menstruaciju, imam mnogo jake bolove. Jedino mi pomazu ampule diklofena, i to dve, tri u toku jednog meseca ciklusa. Koristim ampule već godinama, mnogo godina. Molim vas, da li možete da mi predložite neke druge lekove za moje velike bolove. Analgetik mi ni jedan ne pomaže, kao ni rapten tab. Brufe. Da li može da bude opasno dugo korišćenje diklofen ampula?
veliki procenat žena ima bolne menstrualne cikluse što se stručno naziva dismenorea. Sama žena iskustveno proceni momenat kada je potrebno uzeti terapiju. Ono što je bitno primiti je u pravo vreme, tj. ne dozvoliti da se bol razvije već u fazi blagih i početnih nelagodnosti. Možete probati supozitoriju diklofenaka u dozi od 50 mg (rektalni čepić), koji deluje jako brzo, i ukoliko je bolan samo prvi dan menstruacije obicno 2 tablete aplikovane na 12 sati budu dovoljne, a delovanje je lokalno. Takođe postoje i biljni preparati kao sto je tableta cefadian koja se koristi 2x1 10-15 dana premenstrualno, ili se može uzimati i 1-2 tablete svakodnevno. Ukoliko imate naglasen i pms pozitivno može uticati primena tab. Primolut nor 2x1, od 16og dana ciklusa narednih 10 dana. Ona ce uticati na kvalitet menstrualnog krvarenja, smanjenja osećaja bola i otkloniti psihičke promene koju svaku menstruaciju prate (nervozu, promenu raspoloženja, pojačan apetit. .) Ukoliko kod vas i dalje ne deluje savetovana terapija možete nastaviti sa korišćenjem ampula jer takvu vrstu bola neprijatno je trpeti, a 2-3 ampule mesečno nisu količina koja bi dovela do smetnji. Predložiću još samo neke od analgetika koje možete probati: nimulid lingvalete (sišu se te ostvaruju brz efekat preko sluzokože usne duplje, a i prijatnog su ukusa), ili naproksen tablete. I još jedna velika napomena, fizička aktivnost. Iznenadićete se promenom inteziteta bola ukoliko aktivno počnete da se bavite nekom vrstom sporta.
jednom sam vam se obraćala ali moram opet. Ja imam ubrzan rad srca. Bila sam kod kardiologa i da ne bih sad ponovo sve prepisivala iz rezultata ja ću vam ukratko ispričati. Ultrazvuk u redu, ekg tog trenutka 90 otkucaja, holter jednog trenutka 140 otkucaja a u normali 80. Doktor mi je rekao da sam malo nervozna i prepisao propranol 2x1/4 i rivotril 3x1/4 i oligogal sa selenom. I pored ove terapije meni i dalje srce radi ubrzano, čak i do120 otkucaja. Naročito mi zalupa srce kad po neki put zapalim cigaretu uz kafu. Da li nije možda neka cirkulacija u pitanju. Jako sam malaksala brzo se zamaram. I pri malim naporima ja se zadiham. Negde sam pročitala da su ovakvi simptimi isti vezani za koksaki virus. Ne znam nista o tome. Vi ste mi bili rekli da se bavim fizičkim radom i da uzimam nesto za smirenje što to i radim ali isto srce bije pa bije. Pritisak je čas 160/100 čas115/85 i zato ništa mi nisu dali za pritisak. Puls osećam u ušima i u glavi. Da li slučajno ovi lekovi ne smetaju mom srcu. Vestibo zbog tinitusa i tanakan i stugeron zbog vrtoglavica. Imam 42 godine i 5 kg viška. Molim vas za vaše mišljenje za ovo moje stanje.
propranolol jeste lek koji smanjuje pritisak ali po vrednostima koje ste poslali očigledno je da je doza nedovoljna i da ga možda treba kombinovati sa nekim drugim lekom. U toj grupi lekova (beta blokatori) ima i savremenijih koji bi bolje delovali na pritisak i srčanu frekvencu.
Imam 40 godina na lekarskom pregledu su mi našli nepravilan rad srca pa su me poslali da nosim holter ritma srca. Nalaz je ovakav: tokom 24-oro časovnog holter monitoringa registruje se ukupno 119337 srčanih kontrakcija, od toga 17032 polimorfne, prevashodno pojedinačne ves, često po tipu bi i trigeminije i 18 sves. Iskazana pauza je artefakt.
Lečim hipertenziju15god. Imam 50 god. sada pijem ujutro pola prinelapa hl i četvrtinu presolola od 100mg i uveče četvrtinu, istog presolola. Pritisak mi je od 100-120/55-75 dešava se da sada kada je toplo bude npr. često 105/55 da li treba nešto da korigujem i šta, ekg je ok
prolaps mitralne valvule može biti i urođen i stečen. Mitralna valvula liči na obrnut otvoren padobran, kada neki od konopaca (u srcu su to horde) malo popusti, kupole (listići zaalistaka) se ne zatvaraju idealno i to je onda prolaps (jer prolabira u pretkomoru). Ako je prolaps mali, nije za brigu.
imam 34 godine, i redovnu menstruaciju. Zadnji put menstruacija mi je bila oskudnija, i kraće je trajala. Inače, od kad sam počela dobijati menstruaciju, imam mnogo jake bolove. Jedino mi pomazu ampule diklofena, i to dve, tri u toku jednog meseca ciklusa. Koristim ampule već godinama, mnogo godina. Molim vas, da li možete da mi predložite neke druge lekove za moje velike bolove. Analgetik mi ni jedan ne pomaže, kao ni rapten tab. Brufe. Da li može da bude opasno dugo korišćenje diklofen ampula?
Prikazano 72811-72815 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke