Dragi doktori,
    jednom sam vam se obraćala ali moram opet. Ja imam ubrzan rad srca. Bila sam kod kardiologa i da ne bih sad ponovo sve prepisivala iz rezultata ja ću vam ukratko ispričati. Ultrazvuk u redu, ekg tog trenutka 90 otkucaja, holter jednog trenutka 140 otkucaja a u normali 80. Doktor mi je rekao da sam malo nervozna i prepisao propranol 2x1/4 i rivotril 3x1/4 i oligogal sa selenom. I pored ove terapije meni i dalje srce radi ubrzano, čak i do120 otkucaja. Naročito mi zalupa srce kad po neki put zapalim cigaretu uz kafu. Da li nije možda neka cirkulacija u pitanju. Jako sam malaksala brzo se zamaram. I pri malim naporima ja se zadiham. Negde sam pročitala da su ovakvi simptimi isti vezani za koksaki virus. Ne znam nista o tome. Vi ste mi bili rekli da se bavim fizičkim radom i da uzimam nesto za smirenje što to i radim ali isto srce bije pa bije. Pritisak je čas 160/100 čas115/85 i zato ništa mi nisu dali za pritisak. Puls osećam u ušima i u glavi. Da li slučajno ovi lekovi ne smetaju mom srcu. Vestibo zbog tinitusa i tanakan i stugeron zbog vrtoglavica. Imam 42 godine i 5 kg viška. Molim vas za vaše mišljenje za ovo moje stanje.
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      propranolol jeste lek koji smanjuje pritisak ali po vrednostima koje ste poslali očigledno je da je doza nedovoljna i da ga možda treba kombinovati sa nekim drugim lekom. U toj grupi lekova (beta blokatori) ima i savremenijih koji bi bolje delovali na pritisak i srčanu frekvencu.