Poštovani,
    Mali prolaps mitralne valvule da li se to leči, jel to urođeno ili stečeno ako možete da mi malo pojasnite zbog čega nastaje inače imam 31godinu
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovani,
      prolaps mitralne valvule može biti i urođen i stečen. Mitralna valvula liči na obrnut otvoren padobran, kada neki od konopaca (u srcu su to horde) malo popusti, kupole (listići zaalistaka) se ne zatvaraju idealno i to je onda prolaps (jer prolabira u pretkomoru). Ako je prolaps mali, nije za brigu.