Poštovani,
    pišem vam po drugi put i molim za odgovor. 1) imam blage bolove u donjem desnom predelu. Nedavno sam imala upalu jajnika i koristila antibiotik i bilo je ok. Sada sam uzimala palitrex ali nema promena. Šta bi mogla da uzmem, i koliko može biti ozbiljna upala jajnika. Do pre mesec dana ginekološki pregled je bio u redu papa ii, bris samo iii i kolposkopija ok. 2) prošle godine sam skidala kondilome i ostali su mi ožiljci. Kako to mogu rešiti, i pošto je bitno jačanje imuniteta već 5 meseci koristim ecomer, koliko je dugo potrebno da jačam organizam?
    Hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      upala jajnika je prilično ozbiljna stvar. Ona se nakon korišćenja terapije može pritajiti a zatim ponovo manifestovati ako problem nije u celosti rešen. Posledice ne lečene ili ne dovoljno lečene upale mogu biti stvaranje priraslica i problemi sa jajovodima koji u izvesnim slučajevima kasnije dovode do problema sa zatrudnjivanjem. Zato je bitno odraditi labaratoriju i proveriti faktore upale, odraditi briseve, u prvom redu bris na chlamidiju, parazit koji živi unutar ćelija, na daje neke karakteristične simptome, a u prvom redu se okrivljuje za upalne procese na jajovodima i probleme steriliteta. Grupa sekreta iii govori u prilog prisustva bakterija u sekretu te je neophodno koristiti terapiju vaginaletama. Lek izbora u vašem slučaje bio bi caps. Dovicin od 100 mg 2x dnevno, ako ga već niste ranije upotrebljvali i ako niste alergični na taj lek. Lekar će vam savetovati kako se koristi, propisati vaginalete. 2)ožiljci od kondiloma su mogući ukoliko ste ih odrađivali radiotalasima. Postoje kreme koje se koriste za uklanjanje inače i ostalih vrsta ožiljaka na telu, ali iskustveno, njihov učinak može biti mali. Probajte sa contratubexom. Takodje je razumljivo sto vam je ginekolog savetovao podizanje imuniteta, jer ispoljavanje svake virusne infekcije je odraz neadekvatnog imunog odgovora. Povedite računa o ishrani i fizičkoj aktivnosti, a korišćenje preparata nastavite jos mesec dana, a onda kako vam prija. Imunostimulator vam ne mogu nauditi.