Poštovanje dokorka
    moje pitanje je: 21 maja sam imala ovulaciju i istog dana odnos sa suprugom. Nekoliko dana kasnije počele su da me bole grudi a znam da ne treba da dobijem menstruaciju sve do 8 juna! Da li treba da proverim putem testa i da li je je moguće da sam trudna i da se pokaže tako brzo? Iskreno vas molim da mi odgovorite jer sam nestrpljiva da saznam da li da uzmem test da se ne bi razočarala!
    Unapred veliko hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2009.
    • Poštovani,
      razumem vašu nestrpljivost, ali apsolutno tačan odgovor bez nekih dodatnih informacija teško je dobiti. Zapravo važno je da li i inače imate bolno osetljive grudi predmenstrualno ili ne. Postoje testovi za rano otkrivanje trudnoće: baby dip, baby rapid,. . . Paleta je široka a farmaceuti ih znaju, ali je važno napomenuti da postoji i 1-5% lažno pozitivnih nalaza. Najpouzdanija potvrda je odredjivanje jednog hormona iz krvi: beta hcg čije dvocifrene vrednosti već nekoliko dana od začeća ukazuju da se nešto dešava. Vaš ginekolog će vam savetovati da sačekate izostanak menstruacije, i ukoliko kašnjenje iznosi više od 5-7 dana ultrazvučna potvrda neće izostati. Srećno.