Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. Zdravo,
    imam problem, nikad do sada mi nije kasnila menstruacija inače uvijk dobijem prije, a sada mi već 2 dana kasni, radila sam test koji je bio negativan, imala sam odnos ali nije bilo ništa toliko ozbiljno no ipak nikad se ne zna. Molim vas da mi odgovirite hitno je
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      iz razno raznih razloga menses može da zakasni par dana ali to nije ništa nenormalno, ako ne dobijete za dva do tri dana uradite beta hcg iz krvi i taj nalaz će vam pokazati da li ste trudni ili ne.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    molim vas da mi odgovorite na pitanje: da li je odlazak na letovanje (konkretno 10 dana Grčka) kontraindikovano u trećem mesecu trudnoće ukoliko je sa trudnoćom sve u redu. Hvala puno.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ja sam star i konzervativan doktor te ne preporučujem duga putovanja u trudnoći.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    problem je ponašanje moje devojčice koja ima 4g. Odkako je krenula u vrtić (pre god dana) njeno ponašanje je sve gore i gore. Inače je i pre vrtića bila jako živahna i prkosna ali sada je jako bezobrazna. Počela je da se pljuje, tuče, psuje, vaspitačica nije htela da je vodi na ekskurziju zbog toga. Kući je još gora. Kad je pitam zašto to radi, kaže "zato što mi se smeju". Imam osećaj da se ona u vrtiću tako ponaša jer konstantno želi da bude u centru pažnje neshvatajući da to nije dobro. Ja sam već otupela od pričanja ali ona jednostavno ne sluša. Izbegavam da je tučem iako nekad stvarno dobije po guzi ali onda je sve još gore. Kad je kaznim ostajanjem u sobi u stanju je sat vremena da vrišti iako ne sme sama da izađe iz sobe, dok ja ne uđem i ne kažem joj da može da izađe. Onda joj pokušavam objasniti da to nije lepo i zašto nije lepo ali sve to traje 5min i opet po starom. Inače je jako inteligentna ali to pokazuje samo u momentima kada ona želi i koji jako kratko traju. Pažnja joj je kratkotrajna, ništa je ne zanima, ceo dan samo trči, ruši, svadja se. Često kad je pitam nešto ona odgovara nešto što nema veze s tim, tipa "jel znaš da nije lepo to i to" ona odgovara "vidi ptice napolju" i sl. Ona tačno isprobava moje granice a ja sam nemoćna u tome jer na kraju sve bude kako ona hoće jer izluđuje ukućane zbog tog vrištanja i histerisanja. U tim momentima ništa ne pomaže, ni razgovor ni dogovor ni batine. Kako da reagujem u tim situacijama koje su veoma česte tokom dana? Voli vodu jako, pa je pustim pola sata, sat dnevno da se igra s vodom ali to je jedino što nju smiruje i u čemu se ona nalazi. Ne želim da je druga deca ismevaju ili izbegavaju zbog tog ponašanja ili da ima problema danas, sutra u školi. Svesna sam da je to najveća moja greška jer nisam provodila dovoljno vremena uz nju jer sam studirala. Želim da joj se posvetim skroz sada ali ne znam kako da ispravim sve to. Molim vas da mi date konkretan savet kako se ponašati sa takvim detetom.
    Hvala vam puno i veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      konkretan savet ne može stati u par rečenica, pa vas upućujem na tekstove "kako izaći na kraj sa detetovom ljutnjom" "time out" "deca i ujedanje" i slične koji se nalaze na stetoskop-u a koje možete naći u meniju "zdravlje dece".
      Pozdrav

  1. Poštovanje,
    pokušaću što kraće da vam opišem svoj problem, treba mi samo savet. U prvoj trudnoći sam imala serklaž, sve je prošlo u najboljem redu, bila sam aktivna do termina, porođaj odlično protekao. Pre 3 godine sam imala spontani u 4. mesecu trudoće, iscurila je plodova voda izazvan mi je pobačaj. Sad sam u 22. nedelji trudnoće, imam serklaž od 3. meseca i sve je bilo ok. Sekret sam imala stalno, ali sam se uplašila kad je postao žućkast i počeo da smrdi, ali nemam peckanje. Doktorica je prepisala canesten3 kremu i vaginalete koje ne smem duboko da guram zbog serklaža i gynipral tablete na 6 sati. Od gyniprala mi je jako loše, pa mi je uključila i verapamil. Pila sam 7 dana i nazvala sam je da se konsultujem i da prestanem sa tom terapijom jer mi nije ustanovila kontrakcije. Više ih ne pijem, ali sekret je opet obilan pa sam dobila neo-penotran. Dobro se osećam nemam nikakve bolove. Imam li razloga za brigu?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da nemate velikog razloga za brigu. Treba uzeti vaginalni sekret i videti koji je uzrok tog belog pranja. Zašto. Upala rodnice može da se prenese i na plodne ovojke te da dodje do upale plodnih ovojaka takozvanog amnionitisa, a kao posledica toga može doći do prevremenog prskanja plodovih ovojaka i prevremenog poroda,
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Kako raditi sa detetom koji ima sindrom disleksije? Šta radit ako ga ne prhvataju u školi iako znaju za njegov problem? Kako nastavnici trebaju sa njim da rade?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      za prevazilaženje disleksije potrebna je pomoć pre svega (kliničkog) pedagoga koji zna trikove pomoću kojih dete uči da alternativnim putevima savlada ono što se od njega očekuje. Uz to potrebno je da se i vi dobro informišete o samom problemu (postoji dobar hrvatska web stranica o tome samo je potrebno u pretraživaču da ukucate ključnu reč), da bi ste mogli osobama sa koje su u kontatktu sa vašim detetom da ukažete o prirodi problema i strategijama pomoći. Nastavnici bi i sami trebali biti informisani o disleksiji imajući u vidu učestalost pojave, kao i postojanje udžbenika o razvojnim poremećajima urednika Miroslava Pavlovića iz udruženja pedagoga namenjen upravo nastavnicima.
      Pozdrav

Prikazano 72676-72680 od ukupno 95633 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460