Poštovani,
    Kako raditi sa detetom koji ima sindrom disleksije? Šta radit ako ga ne prhvataju u školi iako znaju za njegov problem? Kako nastavnici trebaju sa njim da rade?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      za prevazilaženje disleksije potrebna je pomoć pre svega (kliničkog) pedagoga koji zna trikove pomoću kojih dete uči da alternativnim putevima savlada ono što se od njega očekuje. Uz to potrebno je da se i vi dobro informišete o samom problemu (postoji dobar hrvatska web stranica o tome samo je potrebno u pretraživaču da ukucate ključnu reč), da bi ste mogli osobama sa koje su u kontatktu sa vašim detetom da ukažete o prirodi problema i strategijama pomoći. Nastavnici bi i sami trebali biti informisani o disleksiji imajući u vidu učestalost pojave, kao i postojanje udžbenika o razvojnim poremećajima urednika Miroslava Pavlovića iz udruženja pedagoga namenjen upravo nastavnicima.