Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. Poštovani.
    Imala sam operaciju 5 maja 2009. Danas sam bila po rezultate. Ovako glase: mikroskopski opis: cistoliko izmenjen jajnik mase 104gr, dimenzija 6,5x6,5x5 cm, glatke, sivkaste površine mekoelastične konzistencije sa tubom na površini 6cm. Na preseku šupljina ispunjen zelenkastim zamućenom gustom tečnošću. U lumen prominira vise papilarnih proliferata. Mikroskopski opis: histološki, tumor cistične građe sa nalazom brojnih papilarnih proliferata obloženim delom jednorednim cilindričnim epitelom sa intracitoplazmatskom vakuolom sluzi, a delom proliferisalim višerednim epitelnim ćelijama eozinofilne citoplazme, bez naznaceneatipije. Nema znakova invazije. U tumoru se nalazi obilan infiltrat neutrofilnih granulocita koji zalaze u epitel i stromu jajnika. Patohistološka dijagnoza: dg. Atipically proliferating mucinous tumor (bordeline tumor). Znima me koliko je taj tumor opasan i dali ga treba dalje leciti. Odstranjen mi je levi jajnik i pola desnog i sa trbušne maramice su mi skidali priraslice. Hvala vam unapred. Da li da se plašim dalje ili da se smirim. Na kontrolu tek za 3 meseca treba da idem. Jako sam uplašena pošto u mojoj porodicu su već umrli od tumora. Koja je ovo vrsta tumora?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ne treba da budete zabrinuti, na vreme ste odstranili taj granični tumor i mislim das vam i nisu preporučili nikakvu dodatnu terapiju, ja bih vam preporučio da pre kontrole uzmete 4 tumor marker ca 125,
      Pozdrav

  1. Poštovanje,
    Mojoj majci je pre šest godina bila zadnja menstruacija, ima 56 godina, a ranica na grliću materice je tu godinama i ginekolozi su ostavili to tako ne znam zašto. Zadnjih nekoliko meseci joj se ponekad javi krv. Urađen joj je papa test - iii grupa, atrofija. To je ono što mi znamo, a i ona. Danas je išla na abraziju i uzimali su isečke. Nas interesuje šta znači sledeće, što piše na poleđini uputa posle intervencije: biopsio tkivo na ph i curettage cervikalna - sluznica na ph ii korporalna  nicchil dakle, šta ćemo znati posle tih nalaza, prostim rečima, šta je problem ili nije? Znamo da može biti i ono najtužnije, ali ipak da mi objasnite da li može biti i nešto drugo tj. šta je to što traže doktori sada. Nadam se da nisam bila suviše komplikovana.
    Unapred, mnogo vam hvala. .

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      svako krvavljenje u menopauzi zahteva da se urade pomenute intervencije, nažalost koliko sam shvatio pri abraziji tela materice nije dobijen materijal, tako da verovatno nećete dobiti ni dijagnozu. Biopsija grlića materice se radi kada je papa treća grupa i tu će te nam javiti rezultat. Da li je rađen ultrazvučni pregled pre intervencije i kolika je bila debljina endometrija, što je veoma važno. Kada se svi nalazi prikupe ja bih vam preporučio jedan kvalitetan ultrazvučni ginekološki ptregled sa vaginalnom sondom, sretno
      Pozdrav

  1. Zdravo,
    imam 24 godine. Prošle godine pila sam kontraceptivne pilule yasmin, i protekla 3 meseca sam pravila pauzu od njih. Sad sam opet počela da pijem pilule, ali logest, jer mi ih je lekar preporučio (zbog onog smrtnog slučaja devojke koja je koristila yasmin). Već mi je 12ti dan ciklusa, a meni krvarenje nije prestajala, zapravo svaki dan bilo je po malo sukrvice (poslednjih 7 dana). Da li je i to normalno i da li sam pod zaštitom sve vreme?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      to se dešava kod niskodozažnih kontraceptivnih pilula, nastavite da pijete pilule i verovatno će se ta situacija smiriti kod uzimanja druge kutijice, zaštičeni ste od neželjene trudnoće
      Pozdrav

  1. Poštovani!
    Prije 3 nedelje liječila sam esherihiju coli amlopinom 2x1 tableta. Danas mi je stigao nalaz mikrobiologije i opet je prisutna 10 na petu. Trudna sam 13 nedelja. Dali da opet to liječim tabletama ili postoji neki drugi način?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ponovite urinokulturu i javite se jer su u trudnoći ogranićeni izbori antibiotika koji se smeju koristiti.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    da li je normalno štucanje u trudnoći? Moja supruga danas stupila u treći mesec trudnoće a od pre pet dana štuca neprestano, pa nas interesuje jeli sve ok?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sve je to u redu. Može pokušati sa cuclanjem rupurut tableta ili badema da suzbije tu neprijatnost.
      Pozdrav

Prikazano 72681-72685 od ukupno 95633 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460