Poštovani.
    Imala sam operaciju 5 maja 2009. Danas sam bila po rezultate. Ovako glase: mikroskopski opis: cistoliko izmenjen jajnik mase 104gr, dimenzija 6,5x6,5x5 cm, glatke, sivkaste površine mekoelastične konzistencije sa tubom na površini 6cm. Na preseku šupljina ispunjen zelenkastim zamućenom gustom tečnošću. U lumen prominira vise papilarnih proliferata. Mikroskopski opis: histološki, tumor cistične građe sa nalazom brojnih papilarnih proliferata obloženim delom jednorednim cilindričnim epitelom sa intracitoplazmatskom vakuolom sluzi, a delom proliferisalim višerednim epitelnim ćelijama eozinofilne citoplazme, bez naznaceneatipije. Nema znakova invazije. U tumoru se nalazi obilan infiltrat neutrofilnih granulocita koji zalaze u epitel i stromu jajnika. Patohistološka dijagnoza: dg. Atipically proliferating mucinous tumor (bordeline tumor). Znima me koliko je taj tumor opasan i dali ga treba dalje leciti. Odstranjen mi je levi jajnik i pola desnog i sa trbušne maramice su mi skidali priraslice. Hvala vam unapred. Da li da se plašim dalje ili da se smirim. Na kontrolu tek za 3 meseca treba da idem. Jako sam uplašena pošto u mojoj porodicu su već umrli od tumora. Koja je ovo vrsta tumora?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ne treba da budete zabrinuti, na vreme ste odstranili taj granični tumor i mislim das vam i nisu preporučili nikakvu dodatnu terapiju, ja bih vam preporučio da pre kontrole uzmete 4 tumor marker ca 125,